zabawa w astrologię - pierwsze kroki.png

Okołourodzinowo: Pobaw się jak ja :) 🎁

Jak czytać horoskop urodzeniowy? Jestem Panią Strzelec i jesteśmy właśnie w okolicach moich urodzin. Strzelce przedstawiane są jako pół-konie, pół-ludzie. W związku z tym przełączamy się między wersjami filozof (człowiek) oraz wino i Lady Gaga (zwierz). Mamy otwarte głowy, gdyż poszukujemy prawdy. Szukamy jej, grzebiąc niemal wszędzie. Od prac wielkich starożytnych głów po mądrości życiowe zwykłych panów Zenków i pań Kaś.

I tak, grzebiąc wszędzie, natrafiłam kiedyś na astrologię. W tym roku poszłam głębiej w tę wiedzę – kto czyta regularnie i dokładnie, ten mógł już to wychwycić.

Astrologia – czym jest? Co mi dała?

Chcę dać znać, że astrologia to zbiór bardzo konkretnych, precyzyjnych metod, praw. Są ruchy planet, kąty, stopnie, czas i szerokość geograficzna na Ziemi.

Co jest trudniejsze i łatwiej podważane to drugi krok, który polega na nałożeniu na ten mocno matematyczny schemat – symboliki. Tak, dalej mamy czytanie symboli, odnoszenie ich do życia i charakteru człowieka. Tu można i się potknąć, i za daleko popłynąć w nie dość precyzyjnie określonym kierunku.

Operowanie symbolami, wiedzą i zrozumieniem pochodzącymi chociażby z mitologii – to wszystko tu jest i to wszystko nie jest przecież łatwe ani możliwe do zapisania prostymi stwierdzeniami. Symbole mają wiele odniesień, rozchodzą się w różnych kierunkach, nie są skończone, nie mieszczą się w ramach.

To jest ten temat, gdzie astrologia może wydać się mętna, bo mętne jest nasze rozpracowywanie człowieka od strony psychiki. Jeszcze nikt nie dowiedział się o nikim wszystkiego. I jakiekolwiek byłoby to wszystko, nie streścisz tego nawet na dziewięciuset stronach A4. A na pewno nie na dziesięciu.

Cały czas uważam, że jeśli jakaś metoda ma ponad 2000 lat, jest warta uwagi. Cały czas uważam też, że skoro mamy wysyp różnych testów na typologie ludzi, używane głównie pod kątem dopasowania do siebie pracy, to możemy skorzystać i z tamtej typologii, którą szanowali np. europejscy władcy i Jung, a której uczyły się wszystkie Galileusze, Koperniki, biskupy (czyli też święci) i Platony, bo astrologia była obecna i oczywista w szkołach przez wieki, jak dzisiaj biologia.

Dla mnie samej astrologia jest podpowiedzią. Szukam w niej wskazówek, skrótów do zrozumienia siebie i bliskich. Ale na pewno nie jest wyrocznią!

Co mi dała?

Właśnie to lepsze zrozumienie siebie i zobaczenie bliskich pod innym kątem. Możesz żyć z kimś 10 lat i po tym czasie potrafić go w niektórych tematach podsumować – przewidywać reakcje, działania, znać motywacje, tok myślenia. Nieraz przy pomocy astrologii udaje się skrócić ten czas i zobaczyć w drugim człowieku coś wcześniej, gdyż ponieważ masz tam znak ze strzałką, który pokazuje że tutaj jest to.

Mnie to ułatwia. Wiem już, czego nie dostanę od bliskich mi ludzi. Wiem, czego mogę się z ich strony spodziewać. Wiem, gdzie mogą być trudności. Widzę, co nas łączy. Wiem, w czym są mocni.

Instrukcja obsługi Męża po prostu 😉 Zajrzenie mu pod czaszkę i pod żebra, i jasne zobaczenie rzeczy, których przez 11 lat się nie wychwyciło i nie nazwało a np. coś mnie w nim irytowało. Teraz wiem, co to i skąd się bierze. Łatwiej zaakceptować i odpuścić.

Pobawmy się! Horoskop urodzeniowy – jak czytać

Let’s have some fun jak śpiewa baraniasto-skorpioniasta Lady Gaga.

Teraz zaproszę Was do zabawy, do pierwszego kroku, który pozwoli zajrzeć w te swoje pokłady i może coś Wam o Was rozjaśni 🙂 Mnie ten krok rozjaśnił wiele.

Czego potrzebujesz: data, godzina i miejsce urodzenia.

Jeśli nie znasz godziny urodzenia, to sporo informacji Ci umknie. Godzinę urodzenia może pamiętać mama. Na ogół jest zapisana w dokumentach porodowych, a to jest chyba to samo, co karta zdrowia dziecka. Można też pytać o godzinę urodzenia w urzędzie stanu cywilnego – od któregoś roku zapisują te dane.

1 | Wchodzisz na astro.com

-> Horoscopes -> Drawings -> Chart Drawing, Ascendant -> enter birth data

czyli w skrócie tutaj.

Uzupełniasz dane.

Jeśli nie znasz godziny urodzenia, wpisz dowolną lub południe. Bez wpisania godziny nie puści Cię do następnego kroku.

Jeśli formularz nie zna Twojej miejscowości urodzenia, wpisz najbliższą większą 😉

Pól zaawansowanych nie musisz rozwijać.

continue

astrologia pierwsze kroki
Horoskop urodzeniowy – jak czytać

2 | Podziwiasz swój horoskop urodzeniowy

3 | Na kole lub w górnej tabelce szukasz trzech punktów:

 • Słońca – kółka z kropką w środku
 • Księżyca – którego symbol wygląda jak Księżyc 🙂
 • ascendentu – liter AC.

Uwaga: jeśli nie znasz godziny urodzenia i podałaś dowolną, nie znasz ascendentu! Obrazek coś wykreślił na podstawie wymyślonej godziny, ale nie bierzesz tego pod uwagę.

Żeby być precyzyjnym, dodam, że nie znając godziny urodzenia, możesz mieć wątpliwość też co do swojego znaku Księżyca. Możesz sprawdzić horoskop o godz. 00.01 i 23.59, i zobaczyć, czy tego dnia Księżyc zmieniał znak. Jeśli zmieniał, a Ty nie znasz godziny, to nie znasz i znaku.

Sprawdzasz, w jakich znakach zodiaku masz te punkty.

Patrząc na tabelę z dzisiejszym układem planet, widzisz w tabelce, że Słońce jest w Sag -> Sagittarius -> Strzelec. Na kole widzisz Słońce na tle znaku Strzelca, którego symbolem jest tu sama strzała.

Księżyc w południe jest w Lib -> Libra -> Waga, na kole na tle znaki Wagu – pola z jej symbolem.

Ascendent (AC) godziny 12.00 jest w Ari -> Aries -> Baran, na kole na polu z symbolem Barana.

Podpowiedź odnośnie symboli znaków zodiaku poniżej:

Jak czytać horoskop urodzeniowy?- astrologia - pierwsze kroki
źródło grafiki

4 | Zapoznajesz się z opisami archetypów trzech znaków zodiaku, które rozpoznałaś punkt wyżej

Może być ich mniej niż trzy, jeśli dwa lub wszystkie elementy masz na tle tego samego znaku.

Bardzo możliwe, że w tych trzech opisach odnajdziesz siebie. Szerzej, pełniej niż znając do tej pory prawdopodobnie tylko położenie swojego Słońca (tzn. jestem z grudnia, to jestem Strzelcem).

Jak czytać horoskop urodzeniowy? Czytając opisy tych maksymalnie trzech znaków, zwróć uwagę na to, że:

 • Znak, w którym masz Słońce, opisuje Ciebie na najgłębszym poziomie – taka jest Twoja dusza, wartości, dążenia. Z biegiem życia cech tego archetypu powinno u Ciebie przybywać, powinien się odsłaniać spod wpływów i gierek innych elementów horoskopu.
 • Znak, w którym masz Księżyc, to Twoje potrzeby emocjonalne, potrzeba bezpieczeństwa. Aby czuć się dobrze, aby się rozluźnić, aby być prywatna i klapnąć z byle jakim włosem, w byle jakiej piżamie swobodnie w idiotycznej pozycji na kanapie – potrzebujesz mieć spełnione sprawy, o których mówi ten archetyp.
 • Ascendent określa to, jak widzą Cię inni (warto wiedzieć!) i w jakim stylu zabierasz się za robienie rzeczy, szczególnie nowych rzeczy.

Gdzie znaleźć te opisy? Internet jest ich pełen. Zaglądaj tu i tam, aby wyrobić sobie swoje wyobrażenie danego znaku zodiaku.

Sama tworzę serię opisów archetypów zodiakalnych. Ukazały się już:

Możesz zacząć od strony Otylii, na którą sama często zaglądam.

Jeśli wolisz słuchać, możesz zacząć od opisów na kanale Anety Prima Materia. Poza opisami poszczególnych znaków polecam filmik Znaki zodiaku na randce – zabawnie i w punkt!

Jeśli już się wkręcisz tak, że zechcesz słuchać o jednym znaku przez ponad godzinę, to koniecznie idź do Mirosławy Krogulskiej. Przy końcu tej playlisty są omówione – szeroko i barwnie – poszczególne znaki zodiaku.

5 | Jak czytać horoskop urodzeniowy? Często 😉 Dumasz i dumasz. Przesypiasz się z tym

Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, komu nawet takie wstępne spojrzenie w swój horoskop otworzy oczy, rozjaśni, pozwoli zrozumieć w sobie więcej.

Pozostańmy w kontakcie! Raz w miesiącu wyślę Ci maila z listą nowych tekstów -> zapisuję się .
Dostaniesz tajne hasło do ebooka o minimalizmie 🙂

2 thoughts on “Okołourodzinowo: Pobaw się jak ja :) 🎁”

 1. Ha! Wyszło mi że jestem Panną (słońce) z księżycem w Baranie i ascendentem w Byku 🙂 Idę się najpierw z tym przespać, a potem coś o tym poczytam (ciekawe czy przekora to Baran właśnie?).
  Pozdrawiam!

  1. Fajny układ, a Byczki są my love 🙂 Baran to taran, pierwszy musi być, bo jest 1. w zodiaku.
   O przekorze możemy sobie prywatnie porozmawiać, chętnie, chętnie, a nie będę Cię rozpisywać na czynniki pierwsze publicznie 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top