archetyp Raka, lipiec - energia miesiąca i co robić w lipcu

O czym jest lipiec ♋ + afirmacja na sezon Raka

Porozmawiamy o tym, czym jest archetyp Raka i sezon Raka, obejmujący końcówkę czerwca od przesilenia letniego i większą część lipca. Z tego wyciągniemy, jaki jest klimat tego czasu, czyli m.in. co warto robić w lipcu. I wbrew utartemu schematowi nie są to wakacyjne eskapady! Do tego dodamy afirmację, która pasuje do sezonu Raka. Znów – daleko jej do wakacyjnych eskapad.

Po kolei.

O czym jest lipiec?

A dokładniej: archetyp Raka ♋?

Sama w swoim horoskopie Raka mam bardzo delikatnie zarysowanego. W zasadzie nie mam z nim za wiele kontaktu w sobie. Dlatego dostałam dwójkę dzieci z tym… czymś.

Rak to znak wodny, czyli powiązany z emocjami. Rządzi nim Księżyc, czyli mamy emocje do kwadratu. Księżyc to też prywatność, siedzenie na kanapie w piżamie i rozmemłaniu.

A z drugiej strony Rak jest znakiem kardynalnym, czyli mocnym, zaprowadzającym swój nowy porządek (lato).

Czyli dokładnie jak obrazujące go stworzonko – ma w sobie część miękką, ma twardą, a nawet groźne szczypce.

Rak powinien nam się kojarzyć na pewno z rodziną, domem, opiekuńczością i odczuwaniem emocji innych ludzi oraz reagowaniem na nie. W dotychczasowym patriarchalnym układzie społecznym Rak był ideałem kobiety – żony*. Raczyca będzie chciała mieć dzieci, zadba o wszystkich wokół i pod kątem ich dobrostanu uczuciowego, i pod względem pierogów oraz piękna domu. O, bo Raki to domatorzy. Mam jedno dziecko ze Słońcem w Raku. Najbardziej lubi być w domu. A brata ma z mocno zaznaczonym Strzelcem – Włóczykijem. I weź tu, matko, zorganizuj dzień!

Znany mówca motywacyjny Jacek Walkiewicz (jak upadnę, to wstanę, a jak nie wstanę, to sobie poleżę) mówił, że szukał żony spod znaku Raka i taką znalazł. Monika Walkiewicz działa w tej samej firmie, co ja. Z sukcesami.

Także opłaca się mieć żonę Raka. That’s not me 😉 Oj, nie. Tak mi do tego daleko!

A jak rodzina, to też zainteresowanie przeszłością. Jak uczucia, to rozpamiętywanie minionych sytuacji. Chodzi rak do tyłu podobno.

Wiele Raków pracuje z dziećmi lub z ludźmi, goszcząc ich w restauracjach i hotelach.

Bardzo miłe, życzliwe, empatyczne. Ale jeśli mocno nastąpisz mu np. na rodzinę, to poznasz szczypce i będziesz leżał zanim się obejrzysz. Tutaj podobnie zareagowałby Byk – dopiero, gdy zagrozisz jego domowi, rodzinie.

Wynika to i z raczej miłości do rodziny, i z charakterystycznego dla tego znaku zodiaku dążenia do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Mogę być wrażliwy i miły, ale potrzebuję swojej twardej skorupy.

Na razie niech będzie tyle o Rakach. Trochę o nich wiem z teorii, trochę rozpoznaję takich dwóch emocjonalnych typów, ale sama tego jednak nie czuję.

Co robić w raczym lipcu?

– Yhm… Siedzieć w domu. Albo przy domu. Z rodziną.

– Zająć się wyglądem i funkcjonalnością mieszkania: generalne porządki, przeprojektowanie tak, żeby wszystkim było wygodnie i miło.

– Posprzątać i zakończyć niedokończone sprawy.

– Spędzać czas z dziećmi.

– Zaopiekować się kimś.

– Dobrze jeść.

– Przyjrzeć się swoim uczuciom. Nauczyć się o nich mówić.

– Poczytać lub obejrzeć coś poruszającego emocje, uczucia.

– Powtórzę: Gdy sezon Raka, zaszyć się w domu.

Od imprez, romansów i ewentualnie eskapad jest Lew. Ale o nim za miesiąc.

Afirmacja na lipiec albo na sezon Raka

Często powtarzane myśli wchodzą na w krew i jelita. Zgodnie z nimi podejmujemy decyzje i działamy. Dlatego warto wdrukowywać, programować sobie dobre, wspierające myśli zamiast dołujących i ograniczających.

Na sezon Raka świetnie pasuje myśl bardzo ważna. Zauważcie, że świat złych ludzi próbuje wdrukować nam dokładnie odwrotną, chociażby w telewizorach i innych mediach informacyjnych.

Pisz sobie to minimum dziesięć razy każdego dnia w zeszycie i powtarzaj w myślach lub na głos w ciągu dnia:

Jestem bezpieczna.

  • afirmacja jestem bezpieczna - archetyp Raka
  • afirmacja jestem bezpieczna - archetyp Raka, czyli lipiec w astrologii
  • afirmacja jestem bezpieczna - co robić w lipcu
  • afirmacja jestem bezpieczna - energia lipca

Podaję linki do grafik, żebyś mogła ustawić sobie wybraną np. na tapetę telefonu. Pomyśl, ile razy w ciągu dnia będziesz spoglądała na tę jakże dobrą myśl!

grafika 1, grafika 2, grafika 3, grafika 4

Dobrego sezonu Raka!

P.S. Chwalę się, że w czerwcu, którego klimat sprzyja nadawaniu informacji, relacjom i handlowi, po niecałym miesiącu spokojnej, nienachalnej i nie hałaśliwej działalności w Forever, sprzedaję pierwsze z produktów, o których Wam wspominałam. Wdzięczna i dumna. Dumna i wdzięczna.

Spodoba Ci się także:

Pozostańmy w kontakcie! Raz w miesiącu wyślę Ci maila z listą nowych tekstów -> zapisuję się .
Dostaniesz tajne hasło do ebooka o minimalizmie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top