O blogu

Pani Strzelec z ascendentem w Pannie
czyli filozofia i sprzątannie.

Hej,

miło mi przywitać Cię na moim blogu 🙂

Mam na imię Ula i jestem duszą, kochającą wolność. Tak, to Słońce w Strzelcu. Oprócz tego uwielbiam przyrodę i prawdę. Idealistka ze mnie. Nie zawsze jest łatwo w życiu z tą cechą.

Tworzenie bloga sprawia mi radość. Jestem też wdzięczna za wiele rzeczy, których dowiadywałam się od innych twórców. Albo zwykłych ludzi, którzy postanowili pisać publicznie, dzielić się tym, co myślą, co robią, co ich porusza.

Piszę przede wszystkim dla coraz bardziej świadomych kobiet, które chcą zbudować swoje dobre życie.

Możliwe, że moje teksty pokażą Ci, że można myśleć i żyć po swojemu. Może nawet dodadzą odwagi do jakichś ważnych dla Ciebie kroków.

Może sądzisz, że jesteś sama z pewnego rodzaju nieszablonowym myśleniem. Znam to. Może wtedy brakować odwagi, by iść za swoim wewnętrznym głosem. M.in. dlatego też opisuję różne sprawy z mojego życia. Żeby pokazać, że tak można, da się i nic złego się nie dzieje pomimo dokonania w życiu jakiegoś niepopularnego wyboru, nawet dużego.

Przykłady, co wybierałam dziwna, odważna i uparta na swoje ja:

  • poród w domu
  • edukacja domowa dzieci
  • przez kilka lat własna firma
  • przez kilka lat bycie panią domu
  • minimalistka
  • starająca się żyć eko
  • chodzi po świecie bez makijażu
  • i na ogół bez stanika.

Dzieląc się swoimi przemyśleniami i decyzjami, stylem życia, chcę czasem pomóc komuś zdjąć z siebie ciężar schematów, które okazują się zbędne, oczekiwań, przyzwyczajeń (nie licząc nawyków sięgania po kawę i słodycze), zejść z utartych a niewygodnych dróg. Puszczamy to, czego się od nas oczekuje, a co wcale nie daje dobrych efektów i dodatkowo nas obciąża. Po prostu... upraszczamy!

Lubię prostotę i trochę jej tutaj uczę. I w myśleniu, i w zwykłych, codziennych sprawach domowych.

Cenię praktyczność w sprawach koniecznych. A po załatwieniu ich - lubię przyjrzeć się filozofii, kulturze, antropologii. Odkrywać kolejne zależności między elementami świata, kultury, człowieka.

W tym kontekście skłaniam się ku idei powrotu do bycia ludzkimi istotami. Ludzkimi ludźmi. Do ludzkiej skali działań. Podważam etos hiper produktywności i hiper biznesu jako drogi do szczęścia. Chcę, byśmy pamiętali, że w ludzkim życiu występują uczucia, emocje, cykle kobiece, cykle życia, w których nie codziennie możesz spełnić wymagające plany. Że mamy prawo się wzruszyć, nic nie robić, działać powoli, pić kawkę.

Temat o którym będziemy mówić to też akceptacja ludzkiej różnorodności. Której to akceptacji sama się uczę.

..

Najpewniejszym sposobem, żebyśmy nie straciły kontaktu, jest zapis na Newsletter, który wysyłam zaledwie raz w miesiącu. Jego główną częścią jest lista tekstów opublikowanych w ostatnim czasie. Nie będziesz się martwić, że jakiś tekst Cię ominie 🙂

Zapraszam też do płatnej strefy, w której jest drugie tyle tekstów, co tych dostępnych za darmo.

...

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa i bez filtrów, chyba że zaznzczyłam inaczej.

...

Aby podziękować mi za moją pracę, możesz

...

Kontakt

blog( )panistrzelec.pl

Ebook i karty pracy

Gdy blogowo skupiałam się przede wszystkim na minimalizmie, powstały dwie fajne rzeczy: