O blogu

Cześć,

mam na imię Ula, a w Internecie przedstawiam się jako Pani Strzelec. Tak, od znaku zodiaku mojego Słońca.

Kim jestem?

Lubię wspomnieć, że po pierwsze Człowiekiem i że dla mnie Po Pierwsze Człowiek. Zbyt dużo ludzi utożsamia się z którąś ze swoich ról lub nawet na pierwszym stawia tematy zarobkowe. Zapominają o byciu ludzkim, zapominają o widzeniu w drugiej osobie przede wszystkim Człowieka.

Cenię bycie ludzkim i cenię szczerość.

W Internecie jestem blogerką. O minimalizmie, prowadzeniu domu i edukacji domowej już się ponawypisywałam. Teraz poza moimi obserwacjami, przemyśleniami, spostrzeżeniami, relacjami z dobrych lektur, tematem przewodnim staje się dbanie o siebie w kontekście zdrowia ze skutkiem ubocznym w postaci urody. Coraz więcej będę pisać o naturalnych kosmetykach i suplementach, których sama używam (i widzę efekty) i które sprzedaję.

Powoli będzie dochodził też temat możliwości zarabiania przez Internet. A o pieniądzach to już piszę.

...

A teraz dla chętnych dłuższy opis.

Pani Strzelec z ascendentem w Pannie
czyli filozofia i udoskonalannie.

Jestem duszą, kochającą wolność. Tak, to Słońce w Strzelcu. Oprócz tego uwielbiam przyrodę i prawdę. U innych cenię bycie przede wszystkim ludzkim, przed wszelkimi innymi wartościami, etykietami i rolami.

Za Danem Rydhyarem:

Strzelec wiążę się z bardziej abstrakcyjnym i dojrzałym rodzajem wiedzy, interesuje go interakcja pomiędzy luźno powiązanymi czynnikami, fascynuje filozofia, religia i wszelkie formy poszukiwania podstawowych wartości oraz zrozumienie świata i zdobycie mądrości.

Strzelca interesuje wszystko, co poszerza horyzonty, wynosi człowieka ponad rutynę codziennego życia i stanowi inspirację do wielkich marzeń.

Tworzenie bloga sprawia mi radość. Jestem też wdzięczna za wiele rzeczy, których dowiadywałam się od innych twórców. Albo zwykłych ludzi, którzy postanowili pisać publicznie, dzielić się tym, co myślą, co robią, co ich porusza.

Lubię prostotę i trochę jej tutaj uczę. I w myśleniu, i w zwykłych, codziennych sprawach domowych.

Cenię praktyczność w sprawach koniecznych. A po załatwieniu ich - lubię przyjrzeć się filozofii, kulturze, antropologii. Odkrywać kolejne zależności między elementami świata, kultury, człowieka.

W tym kontekście skłaniam się ku idei powrotu do bycia ludzkimi istotami. Ludzkimi ludźmi. Do ludzkiej skali działań. Podważam etos hiper produktywności i hiper biznesu jako drogi do szczęścia. Chcę, byśmy pamiętali, że w ludzkim życiu występują uczucia, emocje, cykle kobiece, cykle życia, w których nie codziennie możesz spełnić wymagające plany. Że mamy prawo się wzruszyć, nic nie robić, działać powoli, pić kawkę.

Temat o którym będziemy mówić to też akceptacja ludzkiej różnorodności. Której to akceptacji sama się uczę.

...

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch Chłopców. Poza blogiem, którego tworzenie uwielbiam, pracuję też jako freelancerka (tłumaczenia, korekta, praca na tłumaczonych danych itp.) i jestem ambasadorką firmy Forever - branża suplementów i pielęgnacji w modelu marketingu sieciowego. Jestem z Lublina, a mieszkam pod Wwą 🙂

..

Najpewniejszym sposobem, żebyśmy nie straciły kontaktu, jest zapis na Newsletter, który wysyłam zaledwie raz w miesiącu. Jego główną częścią jest lista tekstów opublikowanych w ostatnim czasie. Nie będziesz się martwić, że jakiś tekst Cię ominie 🙂

Zapraszam też do płatnej strefy, w której jest drugie tyle tekstów, co tych dostępnych za darmo.

...

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa i bez filtrów, chyba że zaznzaczyłam inaczej.

...

Aby podziękować mi za moją pracę, możesz

...

Kontakt

blog( )panistrzelec.pl

Ebook i karty pracy

Gdy blogowo skupiałam się przede wszystkim na minimalizmie, powstały dwie fajne rzeczy: