co robić w sierpniu - archetyp Lwa, sezon Lwa

O czym jest sierpień albo ♌ archetyp Lwa

Czas na kolejną część cyklu o energii miesięcy, a przy okazji o odpowiadających im archetypach zodiakalnych.

Przypomnę tylko krótko, że nie jesteś jednym znakiem zodiaku. Jeśli przyszłaś na ten świat w końcówce lipca lub w większej części sierpnia, to Słońce wtedy znajdowało się na tle kawałka nieba, któremu przypisuje się gwiazdozbiór Lwa. Potocznie mówi się, że jesteś Lwem.

Ale nie mniej niż Słońce w Lwie oddziałują na Ciebie inne elementy horoskopu (albo nie oddziałują, ale opisują Ciebie – zależy jak widzieć tę relację stanu nieba do stanu człowieka). Każdy ma w sobie wszystkie 12 archetypów. Różnimy się tym, jak mocny u kogo jest dany archetyp, jakie ma dodatkowe narzędzia moce i związki, i w których dziedzinach życia oraz momentach najmocniej jest widoczny, stosowany.

Ja np. w pewnych sprawach jestem turbo pracowita, a w innych turbo leniwa. W jednych cierpliwa, w drugich zupełnie nie. W jednych regularna, w innych słomiany zapał.

Także i tego Lwa każdy gdzieś ma w swoim horoskopie urodzeniowym.

Już opisywałam, jak wygenerować swój kosmogram i zacząć go odczytywać.

O czym jest sierpień?

A dokładniej: archetyp Lwa ♌?

Lwisko, moje psisko. Mam blisko siebie jednego delikwenta z ascendentem (jak Cię widzą inni, jak zabierasz się do nowych spraw, trochę kim jesteś) w Lwie. Typ, który lubi być kierownikiem, chciałby chyba być w centrum uwagi, zawsze opowie żart i naśladuje głosy. Lubi być dostrzeżony.

Lew to i archetyp króla, i aktora na scenie. Nie tego, który wciela się i przeżywa. Raczej tej części aktora, która błyszczy i zbiera oklaski.

Tak porządnie można zacząć od tego, że Lwem włada Słońce. Czyli jest moc i żar. Czy któreś z ciał niebieskich w naszym układzie może się równać ze Słońcem? No nie. Gwiazda na scenie jest jedna.

Słońce to w pewnym sensie ego. Lew to silne ja. A opozycyjny Wodnik troszczy się o dobre my.

Jest to znak ognisty i stały. Warto pokojarzyć go z sercem (Bracia Lwie Serce), klatą, miłością, żarem utrzymującym stałe ciepło. Zastał go ten sierpień, jest słonecznie, gorąco, pięknie. Lew korzysta i nie rusza się dalej. Zmieniać coś będzie chciała Panna. Lew raczej położy się na królewskim szezlongu, oczekując adoracji, błyskotek i trochę, a może i mocno poflirtuje, poromansuje i pobawi się. Trochę podłubie w rzeczywistości, by nadać jej wymyślony przez siebie kształt.

Taka kreatywność i wyrażanie siebie, a także wewnętrzne dziecko, radość i zabawa to też domeny Lwa. A jednocześnie jakaś forma bycia liderem.

Oczekiwanie pokłonów, uznania, zauważenia. A jednocześnie obdarzanie innych miłością, ogrzewanie swoim ogniem.

Przesadnie nadęte ego Lwa może wynikać z niepewności tego, kim jest i czy jest wartościowy.

Warto więc… ale to już w liście poniżej.

Co robić w lwim sierpniu?

– bawić się, ucztować, cieszyć się życiem lub wyżywać kreatywnie

– spotykać się z ludźmi, którzy nas cenią, lubią lub kochają

– kochać

– flirtować, romansować

– stanąć na czele, choćby rodziny – w jakimś gronie, w jakiejś sprawie być przywódcą, inspiracją, autorytetem

– poznawać siebie, by zbudować zdrową pewność siebie.

I jak zawsze w wakacje: nie mylcie intensywnych uczuć i zabaw tego czasu z poważnym związkiem. Można ostrzegać, a i tak happens every wakacje. No ale edukuję 😉 Jest czas zabawy, i czas budowania związku. Jest dom piąty (Lew, zabawa), i jest dom siódmy (związki). Trzeba te sfery, okresy, energie rozpoznać, odróżnić i traktować odpowiednio.

Dobrego sezonu Lwa!

Pozostańmy w kontakcie! Raz w miesiącu wyślę Ci maila z listą nowych tekstów -> zapisuję się .
Dostaniesz tajne hasło do ebooka o minimalizmie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top