Certyfikat Międzynarodowej Rady ds. Aloesu daje gwarancję ilości i jakości soku z aloesu zawartego w produkcie.
Mydło o neutralnym pH 7.
Nie zawiera szkodliwych SLSów.
Odpowiednie do całego ciała i włosów.
Dlaczego to ważne, jakiego mydła używasz?
Dlatego, że używasz go codziennie, co najmniej kilkanaście razy! Czy to, jakie substancje zawiera, nie ma w takim razie OGROMNEGO wpływu na stan Twoich dłoni? 🤔
O, tak. Można akceptować powstające codziennie podrażnienia skóry, spowodowane słabymi kosmetykami, i na wieczór wklepywać w to kremy.
Ale może lepiej zadbać o to, by już mydło – używane tak wiele razy CODZIENNIE! – nie drażniło skóry, a nawet ją pielęgnowało?
Sprawdź to zdrowe mydło w płynie 🧴 na bazie organicznego żelu aloe vera 🌿 (tak, jest pierwszy w składzie – nie płacisz za wodę), a nie będziesz już chciała innego!
Kosmetyki na bazie aloesu – na co musisz zwrócić uwagę?
Słyszałaś o korzystnych efektach stosowania aloesu na skórę i szukasz kosmetyków z aloe vera w składzie? Świetnie. Pamiętaj tylko, że aloes aloesowi nierówny.
Tak jak szukając dobrego oleju, sprawdzasz, czy nie jest rafinowany i czy jest tłoczony na zimno, tak samo aloes bywa pozyskiwany i obrabiany… różnie. Różne są też jego stężenia w kosmetyku.
Im więcej aloesu w kosmetyku, tym bliżej jest początku listy składników na etykiecie. W większości naszych produktów (i w tym mydle w płynie) aloes jest na pierwszym miejscu w składzie, czyli jest bazą. To do niego dodane są inne substancje. Oznacza to, że kosmetyk nie jest rozcieńczony wodą. Nie płacisz za wodę.
A co z procesem pozyskiwania miąższu aloesu?
Ważne jest, by w kosmetyku znalazł się sam filet, środek, sam miąższ aloesu bez wmieszanej / zmielonej skórki. Skórka aloesu zawiera bowiem drażniące, szkodliwe aloiny i emodyny. To dlatego uprawy aloesu nie są zjadane ani przez owady, ani przez kozy 😉
Aloes stał się modny i niestety są producenci, który produktem aloesowym nazywają wodę z dodatkami, gdzie aloesu jest mały procent lub jest to aloes nieoczyszczony – z drażniąco na skórę działąjącymi substancjami ze skórki.
Jeśli chcesz być pewna, że kupujesz produkt na bazie czystego, wysokiej jakości aloesu i być pewna procentowej zawartości aloesu, jaką deklaruje producent, poszukaj na etykiecie certyfikatu IASC – Międzynarodowej Rady ds. Aloesu.