Rozmowy z Bogiem cytaty, Neale Walsch - blog Pani Strzelec

“Rozmowy z Bogiem” – cytaty 🎁

Lubię zastanawiać się nad kształtem świata, wartościami, sensem, nad tzw. wyższymi sprawami. Nie potrafiłabym żyć jedynie na powierzchni, sprzątając, wypełniając swoje obowiązki, jeżdżąc w jakieś miejsca, smoltokując z ludźmi bez tej podkładki głębi, która jest pod spodem wszystkich rzeczy. I o tym będą wybrane z serii książek "Rozmowy z Bogiem" cytaty.

Nie jesteśmy tylko od dreptania po świecie, robienia, spania, jedzenia, kupowania samochodów czy zdobywania tytułów.

Dla mnie jesteś Kimś, nawet jeśli nie masz czym się pochwalić. Bo w każdym jest głębia, jest coś więcej niż widać, coś więcej niż wyczytasz z cv czy innej formy wymienienia faktów z życia.

Tak sobie grzebułkuję w tej głębi. Ja brałam na serio dobre książki, które były lekturami szkolnymi, w których była mowa o wartościach. Ja brałam na serio religię. Dzisiaj otwierają mi się oczy, że chyba byłam jakimś promilem ludzi, którzy brali to na poważnie i wlewali w siebie, przetrawiali. O, ja naiwna. Bo o ile łatwiej byłoby dreptać przez życie, gdybym dostrzegała tylko powierzchnię. Prężnie idą tacy ludzie. Póki co poniektórego nie dopadnie depresja, gdy zorientuje się, że to wszystko nie ma sensu ni celu.

Brałam to na serio. Tę mowę o wartościach. Dlatego dziś podważam jechanie schematem i szarpię się np. z edukacją domową. Albo nie chodzę do koleżanek czy Mamy narzekać na Męża. Albo nie sprzedaję szitu. Albo zapytowywuję się, czy państwo jest urządzone dla dobra ludzi.

Także czytałam Biblię, czytałam grubaśną książkę o dziele Lutra, zaglądam do tytułów około new-age'owych. Dziś już żadnemu człowiekowi ani żadnej książce czy filozofii nie zawierzam w stu procentach. Sprawdzam sobie, co ludzie powymyślali i rozpatruję, czy to klei się z moim doświadczeniem i spojrzeniem na świat.

...

Poniżej kilka cytatów z Rozmów z Bogiem Neale'a Walscha. W zeszycie mam ich więcej, ale... Rozkminki każdego człowieka idą inną drogą. Każdy wyłapuje co innego. Część cytatów wydaje mi się bardzo prywatna, intymna. Tzn. jakbym je tu przepisała, wiedziałabyś, o czym aktualnie myślę, w jakim kierunku zmierzam. A pewne rzeczy chcę zostawić dla siebie. Niektóre cytaty z kolei byłyby niezrozumiałe, jakby wyrwane z kontekstu, skoro Ty nie zajmujesz się aktualnie tym, nad czym dumam ja.

To jest dziwna książka. Za pierwszym podejściem, kilka lat temu, odłożyłam ją po przeczytaniu początkowych stron. Dziś czytam już trzecią, ostatnią część.

Pamiętaj, że możesz przeczytać książkę, w której połowa jest treści jest genialna, a z połową się zupełnie nie zgadzasz. Pamiętaj, że możesz lubić i cenić Cejrowskiego, co nie znaczy, że podpisujesz się pod absolutnie każdym jego słowem.

Tematyka Rozmów z Bogiem, szczególnie pierwszej części, jest dla mnie pociągnięciem dalej tezy książki Wolna Wola Tomasza Chałko, którą z chęcią odświeżałabym sobie raz w roku.

"Rozmowy z Bogiem" - cytaty

Duszę obchodzi jedynie to, jaki jesteś, kiedy zajmujesz się tym, czym się zajmujesz.

- Czyli tak naprawdę w życiu chodzi o naszą postawę w tu i teraz. Nie o nasze przekonania, myśli, stan posiadania, filozofie, plany itd. Może chodzi o to, czy to, co robisz, robisz z miłością albo przynajmniej z uśmiechem?

Duszy zależy na byciu, a nie na działaniu.

- Slow life zatwierdzone przez wyższą instancję.

Mieliśmy dziesiątki lat, gdy ludzie byli nastawieni na mrówczą pracę, pięcie się po drabinach, zdobywanie, dokształcanie się, doskonalenie i wypełnianie swoich dni tak, aby było ciasno, z zadyszką i imponująco. Może już wystarczy?

Mamy ciało, umysł i duszę. C-u-d. Ciało potrzebuje się poruszać, ale też wyspać. Umysł niech nam służy praktycznie, ale nie jesteśmy tylko nim. A dusza chce po prostu być, doświadczać.

Także wołajmy o harmonię. Teraz do jej uzyskania potrzebujemy ciachnąć kulturę robienia-robienia. I to już się dzieje. Słyszałaś o tzw. wielkim odchodzeniu (ludzi z pracy)? O ludziach decydujących się na proste życie i rezygnację z wyścigów słyszymy od lat.

Zrób, co musisz, bo ciało potrzebuje zjeść i odpocząć pod dachem. Ale później pozwól sobie także tylko być.

Życie to proces tworzenia, nie odtwarzania.

- Znów: bądź uważny tu i teraz, orientuj się, co się dzieje, co czujesz, co widzisz, co robisz. Próbuj nie jeździć schematami. Algorytmy są dla maszyn, które mają nam służyć. A my jesteśmy ludźmi. Czymś więcej niż tworami, których jedynym celem jest efektywność robieniowa.

Nie kopiuj, nie powielaj tego, co robiłeś wczoraj, miesiąc temu i pięć lat temu. Bo się zapętlisz w tym, co jest i niczego innego nie poznasz.

...

A dalej w lekturze "Rozmowy z Bogiem" znajdziesz cytaty na przykład o tym, że Bóg nas kocha. Nie że osądza, nie że karze, nie że wymaga. Że nie żyjesz po to, by go zadowolić. Albo że zadowalasz go, żyjąc, a nie spełniając regułki, które napisał jakiś człowiek.

Pozostańmy w kontakcie! Raz w miesiącu wyślę Ci maila z listą nowych tekstów -> zapisuję się .
Dostaniesz tajne hasło do ebooka o minimalizmie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *