naturalne leczenie zębów. remineralizacja zębów. pozwól zbankrutować swojemu dentyście - wylecz zęby! blog Pani Strzelec o świadomym życiu
zdrowy olej kokosowy do mycia zębów

Od lat wkurzało mnie to, że o zęby dbam przepisowo, a i tak mam próchnicę. Mogę mieć bałagan, mogę nie zjeść, ale zęby umyję. Nie przez dwie minuty. Mąż się ze mnie śmieje. Dla mnie to też lekka paranoja spędzać więcej czasu na zębach niż na prysznicu. A kropeczki tu i tam przy każdej wizycie. Strzelce nie znoszą niesprawiedliwości i właśnie przyszedł czas na wzięcie zębów w swoje ręce!

Wolisz posłuchać?
Zapraszam do podcastu Pani Strzelec:
Pozwól zbankrutować swojemu dentyście Wylecz zęby.

Miałam przeczucie, że to borowanie i zaklejanie próchnicy co pół roku jest bez sensu. Szczególnie, odkąd dentystka powiedziała mi, że tak czy inaczej kiedyś będę miała leczenie kanałowe. Jak to?! Kanałowe powinno być dla tych, którzy przez dziesięć lat nie pokazują się u dentysty! Naprawdę dbam. I co z tego mam? Guzik. Niechętnie, ale dopuściłam do siebie nawet myśl, że dentysta przecież na moich chorych zębach zarabia (jak to lekarze). W pewnym momencie Internet zaczął mi przytakiwać.

Okazuje się, że są ludzie równie wkurzeni bezsilnością wobec próchnicy jak ja. Okazuje się, że są ludzie, których dentysta zaprosił na za pół roku, bo widział początki ubytków, a przy kolejnej wizycie stwierdził idealny stan zębów. W międzyczasie te osoby wzmocniły zęby od środka. Zdecydowały się na zmianę diety i suplementację, które ja właśnie rozpoczynam.

Jak wygląda dieta, wzmacniająca zęby i umożliwiająca ich naturalną remineralizację (pożegnanie próchnicy):

  • UNIKAMY: zbóż, kasz, ryżu, orzechów, cukrów (również naturalnych). OGRANICZAMY: ziemniaki.
  • JEMY DUŻO: dobrych tłuszczów.
  • SUPLEMENTUJEMY: tran, witaminę D, olej kokosowy (tłoczony na zimno i nierafinowany do kupienia tutaj).
  • WYRZUCAMY: pasty z fluorem.

Zboża i kasze eliminujemy ze względu na kwas fitowy, który wychwytuje minerały (m.in. wapń, magnez, żelazo), co uniemożliwia wchłonięcie ich przez nasz organizm. Dobrej jakości oliwy, oleje i masła umożliwiają przyswojenie witaminy D, która rozpuszcza się w tłuszczach. A fluor wcale nie robi dobrze zębom (wchodzi w nich na miejsce wapnia), a dla reszty organizmu jest trucizną.

Życzcie mi wytrwałości i odniesienia sukcesu. Życzcie mojej cudownej dentystce utraty klienta. A ja wam życzę dużo słońca!

Ku pamięci:

3 Wylecz zęby - blog Pani Strzelec o świadomym życiu


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: