plastikowe ulotki i gratisy a ekologia

O plastikowych ulotkach i gratisach 🎁

- Przepraszam, ale ja też muszę jakoś zarabiać na życie. - Usłyszałam od młodego, nowego pana, który tankował mi samochód po tym, gdy chciałam oddać mu uloteczkę, którą mi wręczył. Reklama myjni. Rozdają takie plastikowe ulotki. Zalaminowane. A ja z ich myjni i tak nie skorzystam. A jakbym chciała skorzystać, to może wystarczy mi słowne przypomnienie, bez plastiko-karteluszki.

Teraz zarabia na życie, rozdając ludziom plastikowe śmieci. Bo gdzie w końcu wylądują te uloteczki?

W kolejnej pracy być może będzie prał ludziom mózgi charytatywnie bądź ekologicznie...

Wiesz: dzisiaj rozdaje plastik, a rok będzie ratował oceany łod plastiku.

...

Kiedyś byłam w CCC, bo mi się buty rozpadły i potrzebowałam kupić mniej więcej takie same. Buty chciałam wziąć, zapłacić gotówką, dziękuję, do widzenia, wyjść.

Tymczasem kobieta przy kasie musiała zaproponować mi jeszcze ze cztery rzeczy. Pisałam Wam już, że Empik niekoniecznie zarabia na książkach, a sklepy z elektroniką nie na elektronice tylko na dodatkach lub usługach wokół tematu.

Także proponowała mi jakieś super grzejące, wełniane wkładki do butów. Jakiś rodzaj pasty, środka do czyszczenia albo impregnatu. Może skarpety... A na pewno, co zapamiętałam: gumową bransoletkę z logo unicefu, która oznacza, że dałam im dodatkowe bodajże 5 zł, bo jak powiedziała kasjerka dzieci w Afryce na nas liczą.

I teraz czekam na dzień, kiedy ziomy z CCC będą zbierać przy kasie 5 zł na greenpeace'ową akcję oczyśćmy oceany z plastikowych bransoletek - wieloryby na nas liczą.

...

Kiedyś, gdy na ulicach rozdawano dużo papierowych ulotek, niektórzy nie brali ich ze względów ekologicznych. Że drzewa ścinamy i zużywamy ten papier niepotrzebnie, bo większość ludzi i tak ulotek nie kolekcjonuje tylko wywala, a z reklamowanej oferty korzysta promil ludzi, którym wręczono.

A dziś dają nam plastikowe ulotki. Shell. W Jewropie, w której plastikowe patyczki do uszu są chyba nielegalne i plastikowe siateczki w sklepach mocno ograniczone.

Zostawiłam ją na stoliku w budynku stacji. Nie ja pierwsza. Choć więcej pewnie znaleźlibyście w śmietniku.

...

Shell, CCC - jakieś noworoczne postanowienia poprawy?

Pozostańmy w kontakcie! Raz w miesiącu wyślę Ci maila z listą nowych tekstów -> zapisuję się .
Dostaniesz tajne hasło do ebooka o minimalizmie 🙂

2 thoughts on “O plastikowych ulotkach i gratisach 🎁”

  1. A mnie się teraz przypomniało jak ok. 40 lat temu stałam w długiej kolejce przed sklepem obuwniczym bo akurat “rzucili “zimowe buty (na kartki). Gdyby ktoś nam wtedy powiedział że za ileś tam lat będzie takie CCC i będzie tak jak opisałaś to chyba nikt by nie uwierzył, że cuda się jednak zdarzają.

    1. Świat się zmienia bardzo szybko. Kilkanaście lat temu codzienne rozmowy video z innymi wydawały się scenariuszem z filmu sci-fi. Ciekawe co przed nami 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *