Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Do 13.11 obowiązuje 33% zniżka na roczny kurs A Simple Year 2019 tworzony przez Courtney Carver i kilkunastu innych praktyków prostego życia. 12 miesiecy, 13 sfer życia do uproszczenia. Więcej info tutaj.

Tyle się naczytałam etykiet lekarstw mniej lub bardziej naturalnych na bazie ostropestu. Na wątrobę. Nie dla mnie. A dopiero przygotowując ten tekst zorientowałam się, że ostropest plamisty to zwykły oset! Olej z ostropestu na skórę – zaczynamy!

olej z ostropestu pielęgnacja skóry

Ostropest plamisty – co to za roślina?

Not o już sami wiecie. Polny chwast, który urośnie wszędzie, skąd nikt go specjalnie nie wykurza. Wysoki i straszący, że ukłuje. Albo że ukłuje cię jakiś bzyczący owad, których nad ostami jest pełno.

ostropest plamisty - właściwości oleju z ostropestu dla skóry - pani strzelec - proste zycie

Olej z ostropestu na skórę – korzyści z prostej pielęgnacji

Chroni od szkód z zewnątrz, a z wewnętrznych szkód oczyszcza. Nałożony na skórę olej z ostropestu tworzy barierę, chroniącą przed czynnikami środowiska. Jednocześnie skóra pięknie sobie oddycha, i jednocześnie jest oczyszczana od wewnątrz.

Olej z ostropestu ma właściwości przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia. Ale pomaga również, gdy skórę męczą wypryski, trądzik i inne krostki. Czyli nie masz czasu nie jest twoim priorytetem zadbać o swoje ciało od wewnątrz, przez co psujesz swoją skórę i masz nadzieję na to, że olej ją zregeneruje.

Podwójnie przeciwstarzeniowy. Olej z ostropestu nie tylko wspiera zdrowy wzrost nowych komórek, ale też spowalnia procesy starzenia się skóry. Zawarta w nim sylimaryna jest przeciwutleniaczem, czyli usuwa wolne rodniki – paskudy, które uszkadzają komórki i tkanki.

Olej z ostropestu przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji skóry. Nawilża i pomaga to nawilżenie utrzymywać. Regeneruje. Wygładza, nawilża i zmiękcza. Dobrze służy skórze suchej i wrażliwej. Pozostawia ją promienną i świetlistą, ach.

A badania Uniwersytetu Colorado wskazują, że substancje zawarte w ostropeście naprawiają lub zabijają komórki, którym zaszkodziło promieniowanie UVB i chronią skórę przed szkodami, wynikającymi z ekspozycji na to promieniowanie.

olejek z ostropest plamisty na skórę cerę

Jeśli sądzisz, że ten olej może odpowiedzieć na twoje potrzeby, a nie znajdziesz stacjonarnie, możesz szukać najlepszej oferty na Ceneo lub kupić tam, gdzie ja kupuję (przy rejestracji 10% rabatu na pierwsze zakupy).

Wskazówki co do wyboru i zakupu olei umieściłam w tekście, opisującym całą serię: TU.

olej z ostropestu na skóręostropest plamisty - właściwości w kosmetyce, olej z ostropestu

Jeśli wiedza i przemyślenia prezentowane tu są dla ciebie wartościowe, odpal wdzięczność, stosuj świadomie w swoim życiu i przekaż pozytywną energię którą otrzymałeś dalej. Jak? Wyślij link do tego tekstu do ważnych dla ciebie osób, wesprzyj bloga lub inną sprawę z intencją, aby otrzymana wiedza zmieniała twoje życie.

Jeśli teksty na blogu PS są dla ciebie wartościowe, zapisz się na powiadomienia.

blog | podziękuj | sklep | newsletter