Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Do 13.11 obowiązuje 33% zniżka na roczny kurs A Simple Year 2019 tworzony przez Courtney Carver i kilkunastu innych praktyków prostego życia. 12 miesiecy, 13 sfer życia do uproszczenia. Więcej info tutaj.

Rok, półtora roku temu pisałam wam o tym, że chciałabym dowiedzieć się czegoś o kobiecości.

Wtedy widziałam, że żyjemy w bardzo męskim (nie-moim, niewygodnym dla mnie) świecie.

Dzisiaj widzę, jak bardzo zaburzone są te energie. Bo nie chodzi mi o znalezienie kobiet, które „wygrywają” w męskich rywalizacjach, są królami, CEOówkami czy analizują analizy. Szukałam kobiet głęboko kobiecych. I nawet nie wiedziałam, o czym mówię, czego chcę, jakich cech szukam.

Bo ile mamy kobiecych kobiet?

Dzisiaj widzę, jak bardzo zaburzone są te energie. Szkoła uczy tylko męskości: logiki, analiz, tabelek. Kreatywność jest niechciana, wyśmiewana, szkoła nie wie, „co z tymtym zrobić”. Chaos jest niemile widziany. Intucja? Hahaha. Kościół jest męski. Babki, które w czasie wojny czy i po niej zostały bez mężczyzn i w dodatku były zmuszane do „budowania polszy”, są męskie. Nie-kobieca kobieta nie przekaże córce kobiecości.

Pnące się czy też jadem podszyte urzędniczki, managmamnerki, zestresowane przedsiębiorczynie, nauczycielki w sztywnych garsonkach… – jak one miały przekazać kobiecość?

Dobra, ale po tym ponad roku od wysłania do wszechświata intencji, mam mega źrodła:

Magdalena Szpilka – o powrocie do bycia sobą, a dla kobiet będzie to oznaczało właśnie kobiecość

Natalia Romaniuk (Republika Długich Spódnic) – i każdy z jej gości może być kolejnym źródłem

Magdalena Glistak (Przestrzeń Kobiet): YT i blog

Już po zapisaniu tej listy, zajrzałam na bloga Doroty, Witaj Słońce, a tam też bardzo kobiecy temat – o całkiem magicznej mocy długich spódnic. Zajrzyj do kategorii kobieta u Doroty.

Ona też linkuje do kolejnego źródła – Anki Słowianki, której artykuły pochłaniam właśnie, robi się mocno po północy…

Mega babki. Kobiece. Przekazujące swoje doświadczenia dalej. Polecam.

A jakby jeszcze ktoś miał wątpliwość i myślał, że kobieta i mężczyzna są tacy sami poza paroma szczegółami między nogami i na piersiach… Ykhm, no mylicie się bardzo. Podział na męskie i żeńskie istniał jeszcze zanim powstały organizmy wielokomórkowe! (Źródło). Kiedy życie na Ziemi było czymś nawet mniej niż bezbarwne gluty pływające w wodzie, już wtedy istniało męskie i żeńskie! Coś, co rozwija się od tak dawna nie może być zmienione przez dekadę ani nawet przez pińcat lat społecznych eksperymentów jakichś dziwnych ludzi na stołkach.

Kobiecujcie!

odnaleźć kobiecość - źródła

Jeśli wiedza i przemyślenia prezentowane tu są dla ciebie wartościowe, odpal wdzięczność, stosuj świadomie w swoim życiu i przekaż pozytywną energię którą otrzymałeś dalej. Jak? Wyślij link do tego tekstu do ważnych dla ciebie osób, wesprzyj bloga lub inną sprawę z intencją, aby otrzymana wiedza zmieniała twoje życie.

Jeśli teksty na blogu PS są dla ciebie wartościowe, zapisz się na powiadomienia.

blog | podziękuj | sklep | newsletter