Strona zawiera linki afiliacyjne.

Rok, półtora roku temu pisałam wam o tym, że chciałabym dowiedzieć się czegoś o kobiecości.

Wtedy widziałam, że żyjemy w bardzo męskim (nie-moim, niewygodnym dla mnie) świecie.

Dzisiaj widzę, jak bardzo zaburzone są te energie. Bo nie chodzi mi o znalezienie kobiet, które „wygrywają” w męskich rywalizacjach, są królami, CEOówkami czy analizują analizy. Szukałam kobiet głęboko kobiecych. I nawet nie wiedziałam, o czym mówię, czego chcę, jakich cech szukam.

Bo ile mamy kobiecych kobiet?

Dzisiaj widzę, jak bardzo zaburzone są te energie. Szkoła uczy tylko męskości: logiki, analiz, tabelek. Kreatywność jest niechciana, wyśmiewana, szkoła nie wie, „co z tymtym zrobić”. Chaos jest niemile widziany. Intucja? Hahaha. Kościół jest męski. Babki, które w czasie wojny czy i po niej zostały bez mężczyzn i w dodatku były zmuszane do „budowania polszy”, są męskie. Nie-kobieca kobieta nie przekaże córce kobiecości.

Pnące się czy też jadem podszyte urzędniczki, managmamnerki, zestresowane przedsiębiorczynie, nauczycielki w sztywnych garsonkach… – jak one miały przekazać kobiecość?

Dobra, ale po tym ponad roku od wysłania do wszechświata intencji, mam mega źrodła:

Magdalena Szpilka – o powrocie do bycia sobą, a dla kobiet będzie to oznaczało właśnie kobiecość

Natalia Romaniuk (Republika Długich Spódnic) – i każdy z jej gości może być kolejnym źródłem

Magdalena Glistak (Przestrzeń Kobiet): YT i blog

Już po zapisaniu tej listy, zajrzałam na bloga Doroty, Witaj Słońce, a tam też bardzo kobiecy temat – o całkiem magicznej mocy długich spódnic. Zajrzyj do kategorii kobieta u Doroty.

Ona też linkuje do kolejnego źródła – Anki Słowianki, której artykuły pochłaniam właśnie, robi się mocno po północy…

Mega babki. Kobiece. Przekazujące swoje doświadczenia dalej. Polecam.

A jakby jeszcze ktoś miał wątpliwość i myślał, że kobieta i mężczyzna są tacy sami poza paroma szczegółami między nogami i na piersiach… Ykhm, no mylicie się bardzo. Podział na męskie i żeńskie istniał jeszcze zanim powstały organizmy wielokomórkowe! (Źródło). Kiedy życie na Ziemi było czymś nawet mniej niż bezbarwne gluty pływające w wodzie, już wtedy istniało męskie i żeńskie! Coś, co rozwija się od tak dawna nie może być zmienione przez dekadę ani nawet przez pińcat lat społecznych eksperymentów jakichś dziwnych ludzi na stołkach.

Kobiecujcie!

odnaleźć kobiecość - źródła


Jeśli czujesz, że poprzez ten tekst otrzymałeś wiedzę lub inspirację, daj znać i przekaż dobrą energię dalej!
Odpal wdzięczność ku Wszechświatowi, wyślij link do tego tekstu ważnym dla Ciebie osobom, wesprzyj bloga PS.
Daj jakiegoś znaka, wrzuć jakiś uśmiech w świat, podejmij działanie z intencją, by zaczerpnięte stąd wiedza i pomysły zmieniały Twoje życie.