Co dziecko odpowie na pytanie: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Przed egzaminami Starszego przeglądałam zagadnienia, obowiązujące te niewinne siedmiolatki. I cóż mamy wśród nich? Kwestię bezpiecznego korzystania z komór, tabletów i komputerów.

Pani w szkole wyjaśnia dzieciom, co i jak, a co nie, tak samo jak o zielonym i czerwonym świetle oraz pasach dla pieszych. Och, jak słodko. Jak odpowiedzialnie!

To ja powiem na odwrót: do tyłka. Zasłona dymna. Aparat państwowy po prostu niby rozwiązuje problem, który sam aparat państwowy stworzył.

Ponieważ stoję na tyle daleko od aparatu, na ile się da, u mnie w domu takich tematów nie ma.

Nie wytworzyłam siedmiolatka, który siedzi z własną komórą, podłączoną do neta, z kolorowym ekranem w krzakach albo w klatce schodowej pod skrzynkami na listy z cwaniaczkowatymi koleżkami. No mimo wszystkich moich rodzicielskich niedoskonałości takiego czegoś nie wyhodowałam.

Co, ja mam dziecko uczyć, że ma nie gadać przez ynternet z obcymi, skoro on nie wie, że można gadać przez ynternet z obcymi? Nie będę. Przyjdzie czas na możliwość kontaktu z nieznajomymi, to pogadamy.

Na tytułowe pytanie Starszy odpowiada, że nie można za długo, że wtedy, kiedy Rodzice pozwolą i to, na co pozwolą. A ja zawsze jestem obok i wiem, co się dzieje. Zresztą poziom cwaniakowstwa dzieci z domu jest znacznie niższy od poziomu ukrywania, kłamania dzieci zsocjalizowanych z grupą rówieśniczą.

Newsletter - około raz w miesiącu wysyłam info o nowych tekstach.

Darmowy ebook o tym, dlaczego warto wprowadzić minimalizm. Karty pracy "Upraszczacz życia".

Jednorazowe wsparcie - bo u mnie czytasz bez reklam 🙂

Regularne wsparcie i 🗝️ dostęp do wszystkich tekstów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.