Chamstwo i zasada działania tego świata

Chamstwo

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Kiedyś, kiedyś, gdy jacyś ludzie zadecydowali, że zlikwidują gimnazja, napisałam tekst, wyjaśniający, że dwa plus dwa jest cztery. I to był zdecydowanie najbardziej emocjalnie odbierany tekst na blogu. Napisałam w nim tylko tyle, żeby nauczyciele przestali dziwić się, jęczęć i mazać (szczególnie ci od podstaw przedsiębiorczości), bo to normalne, wszystkim ludziom wszystkich zawodów z dowolną ilością państwowych certyfikatów się zdarzyć może. Przecież nie podpisywali z Panią Bozią żadnego cyrografu, że to i tu będzie ich posada do końca ich dni (a może podpisywali?).

Komentarze były różne. Jeden z nich brzmiał: Chamstwo.

Wyjaśnienie przeze mnie działania świata, postawienie kawy na ławę bez udawania, że ława nie jest nadgnita, jeśli akurat jest, jest chamstwem.

Możesz to sobie nazwać chamstwem. To, że czasem ktoś zostaje zwolniony z robotaju, bo stanowisko jego niepotrzebnym staje się.

A kurna trąbią w tiwi i w szkole, że to niby dobrze, że Solidarność i walka o wolny rynek. Czyli dobrze, że walczyli o kapitalizm, stawiajmy pomniki, ale zamiast wolności i odpowiedzialności uprawiajmy głaskanie po główkach?

Chamstwo.

Dziesiątki tysięcy lat temu, kiedy mężczyzna gonił jelenia i zabił jelenia, miał co jeść, nasycił się, odżywił, nie umierał.

A kiedy inny mężczyzna w tym czasie gonił obłoki, to pod koniec dnia był głodny, a po wielu dniach takiego zajmowania się obłokami by umarł. (Chamstwooo!)

Nazwijcie się to sobie chamstwem, niesprawiedliwością, energią, jemiołą, paletą albo złotym jednorożcem, wszystko jedno. Jak byście nie nazwali, jak byście się przeciwko temu nie buntowali, to jest po prostu zasada działania świata. Jeśli zajmujesz się wyłącznie bzdurami, które nie przynoszą bezpośredniego pożytku tobie ani inni nie chcą nabywać owoców twych bzdur, umierasz.

Jeśli jesteś boskim nauczycielem i wierzysz, że to, co robisz ma sens, zbierzesz sobie tylu prywatnych uczniów, że i grafik, i kiesa ci pękną.

Można machać banerkami przeciwko prawom tego świata, tej Ziemi. Tylko to i głupie, i energię tracisz. Tak jakbyś na wieść w wiadomościahc o treści Na Kaszubach w ciągu ostatniej doby spadło wyjątkowo dużo deszczu mówił do telewizora Chamstwo. Walczyć z deszczem, z tym, że Ziemia jest kulką, z tym, że upuszczona rzecz spada, a jak nie dostarczysz ciału papu to umrzesz?

Jesteś na tej Ziemi. Możesz wierzgać, ale to głupie. Naucz się grać wg obowiązujących tu zasad.

Miłego :)


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.