About

Cześć!

Mam na imię Ula, jestem żoną i mamą dwóch Chłopaków, niezmiennie, wciąż i nadal przed 30stką. Kobietą, która uczy się tworzyć ciepły Dom i rozumieć się ze swoją intuicją.

Cenię sobie wolność, rodzinę (trochę to się wyklucza, to prawda), prostotę, naturę, zdrowie i uczciwość. Z tej perspektywy piszę o tworzeniu sobie dobrego życia w rodzinie. I, tak, wybrałam wychowywanie moich dzieci w rodzinie, nie w placówkach.

Ponad siedem lat temu zostałam minimalistką i mimo że odchodzę powoli od tej łatki, to podejście do rzeczy, czasu i zobowiązań wciąż wesoło we mnie żyje.

Przez cztery lata prowadziliśmy z Mężem bardzo wymagającą firmę, co jako kolejny po minimalizmie składnik otworzyło mi oczy na kolejne sprawy.

Blog jest mieszanką dopracowanych artykułów poważnych-poradnikowych i luźnych, nieposkładanych pzemyśleń. Czasem ostro obrażam ludzi, czasem zachwycam się szumem traw. Raz slow life i rodzina, raz produktywność i dolary.

Bo i takie jest życie: są i kupy, i kwiatki. Raz kochasz swoje dzieci, są takie słodziaki, że byś je schrupała (zaczynając od policzków), innym razem dałabyś każde pieniądze, żeby wysłano je super rakietą na Plutona.

A jak jesteśmy przy astrologii: tak, Pani Strzelec to mój znak zodiaku.

Na blogu przeczytacie przede wszystkim o:

Poza tym polecam kategorię Oczami przedsiębiorcy, która edukuje, a nawet oświeca.

Ostatnio interesuje mnie bardzo temat kobiecości i kiedy dochodzę do jakichś konkretnych wniosków, zamieszczam je na blogu.

Od czasu do czasu wrzucam relacje z naszych rodzinnych wypraw, nawet z widJołami.


Blog Pani Strzelec wymieniany jest w spisach polskich blogów z zakresu minimalizmu i prostego życia, a także włączony do inicjatywy podcytatem.pl.

W mediach

Wysprzątaj i żyj szczęśliwie! – rozmowa z Moniką Głuską-Durenkamp dla magazynu Allegro.


Otrzymuj email o publikacji nowych tekstów Pani Strzelec.
Wpisz swój adres email:

Kontakt