życie na naszej ziemi, obfitość, ekologia i końca świata nie będzie - Pani Strzelec

Życie na naszej Ziemi i o tym, jak ona nie daje się ekologom

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Wyszłam wieczorem na balkon, ot tak, pooddychać świeżym powietrzem, zjeść dobre lody po całym dniu bycia wspaniałą (a momentami zupełnie nie wspaniałą) matką i panią domu.

Siadłam na balkonie i już po chwili zastanawiałam się, czy nie zwiać, bo do mieszkania i do mnie dobierał się chrabąszcz majowy. A jego bracia ostro zaczerniali niebo. Wzbijali się tłumnie i do góry, do góry. I brzęczenie.

Poza tym walczę – i sąsiedzi, z innych bloków też – z ekspansją mrówek. Weszły na klatkę schodową, do skrzynek na listy, po schodach chmarami do pierwszego piętra. Plus atak od tyłu: balkon. Pierwsze piętro.

O, a w dzień poszłam na spacer z nożycami w torebce. Pan od peo (przysposobienia obronnego) powiedziałby pewnie, że to nielegalne chodzić z nożyczkami przy sobie. Pamiętam, że ze śrubokrętem na pewno nielegalne. A wzięłam je żeby uciąć sobie parę pięknych kwiatów łubinu (chyba to łubin). Aha, jeśli macie piermulca na punkcie że nie można kwiatków zrywać… tak, też jestem przeciwna ucinaniu dla siebie gałęzi kwitnącego bzu z wspólnych terenów, ale nie widzę problemu z zabraniem kwiatów z terenu-nieużytku, który i tak w perspektywie paru dni pewnie będzie skoszony.

Chciałam te kwiaty wziąć wcześniej, ale primo: tamtego dnia zorientowałam się że kłują, a przede wszystkim – secundo – było na nich pełno pszczół i innych takich których ja z respektem unikam, bo w dzieciństwie pokąsały i bolało bardzo.

No to dzisiaj z nożyczkami. Najpierw czekałam aż na jakiejś roślinie nie będzie żadnych pszczół. Poczekałam sobie. Potem brałam tylko te, na których nie było mrówek i innych owadów. To sobie powybrzydzałam.

Po jakimś czasie miałam cztery kwiaty.

Cztery łodygi z kwiatami. W domu okazało się, że i tak przyniosłam na nich trzy owady, jakieś pająkowate.

W tym roku mamy tu wysyp motyli. Na żywopłocie raz usiadły jak kwiaty, było ich mnóstwo, jeden przy drugim. Są wszędzie, dużo ich i to przez dłuższy już okres.

Biedronek było dużo swego czasu w tym roku.

Kwiaty polne jak szalone śmieją się z wielbicieli pedantycznych zielonych trawników. Mam wrażenie, że z każdym rokiem jest ich więcej i różnorodniej. Aż nawet poświęciłam tym istotom osobny wpis: Przyroda i tak jest silniejsza, czyli lekcja od kwiatów polnych.

Komary nakropkują Ci całą nogę, nawet jeśli jedziesz na rowerze i się nie zatrzymujesz.

Kwiaty w doniczkach u leniwej i niekochajacej kwiatów w doniczkach Pani Strzelec kwitną bujnie jak na fotoszopowym koksie.

Także segregujcie sobie, oszczędzajcie wodę i prąd, nie kupujcie zbędnych pjerdów tylko dlatego, że ktoś wam chce je sprzedać i nie pakujcie pięciu pomidorów do foliówki w sklepie. Nie używajcie plastikowych słomek (chyba macie więcej niż dwanaście lat?!). Ale jednocześnie nie dajcie zastraszyć się ekologom. Ziemia nie zdechnie za trzy dni. Ani za trzy lata. Guaranteed by your favorite PS.

Wyloguj się z tedexów czy innych tedtoków. Zamknij klapę komputra, schowaj go do szafki. Idź do ogrodniczego, kup doniczkę, ziemię i lawendę, i zobacz na własne oczy, że pszczół na tej Ziemi jest od cholibki, nawet w mieście.

Przeczytaj więcej w tym temacie:

Przyroda i tak jest silniejsza, czyli lekcja od kwiatów polnych

Naturą naszej Matki Ziemi jest obfitość

Pamiętaj o tym, że nasza przyroda leczy i zapobiega bez takich efektów ubocznych jak ocertyfikowani lekarze.


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.