Jak wspierać? Płać ludziom, nie markom - blog Pani Strzelec - swiadome zycie i antykonsumpcjonizm

Masz ładne koszulki, dobrego smartfona I inne przedmioty, które kupiłeś I jesteś z nich zadowolony lub – co gorsza – dumny? Pewnie tak.

Zapłaciłeś wielkim korporacjom, markom I często nieetycznym producentom. Wsparłeś ich swoim wyborem I swoimi pieniędzmi. Może wspierasz ich cały czas, robiąc dla nich marketing: chodząc dumnie z ich logo na swoich ubraniach, gadżetach I samochodzie.

Kogo wpierasz?

Ale czy te korporacje, składające się z tysięcy anonimowych i nieznanych ci ludzi są dla ciebie ważne? Czy je kochasz?

Czy raczej kochasz swoich najbliższych? Małżonka, dzieci, rodziców? Dziadków, ciotki, przyjaciół? W jaki sposób ostatnio ich wsparłeś? Czy kiedykolwiek ich wsparłeś?

Czy powiedziałeś ludziom w swojej pracy, co fantastycznego robi twój brat albo przyjaciel? Może mają małą lokalną firmę i potrzebują klientów. Czy wstydzisz się promować wytwory swoich ukochanych wobec innych ludzi? Ale nie masz problemu z chodzeniem w reklamie w postaci markowego t-shirta w pracy – w reklamie pracy ludzi, których nie znasz i o których nie dbasz.

Czy kiedykolwiek wsparłeś jakieś źródło informacji i inspiracji? Kupiłaś kiedyś pisemko z listą szmatek do kupienia, z nazwami sklepów i cenami – po prostu kupiłaś możliwość bycia odbiorcą reklamy. A czy kiedyś zapłaciłeś blogerowi, twórcy podcastów lub video, których przekaz zmienił coś w twoim życiu? Takiej MoBloguje albo panom z TheMinimalists?

Czy sherujesz albo dajesz lajki tylko, kiedy możesz dostać szybką nagrodę?

Zastanów się nad tym.

Świadome życie to świadome zakupy.

Świadome życie to świadome kierowanie swojej uwagi.

Świadome życie to świadome korzystanie ze swojego czasu.

Świadome życie to świadome dawanie swojego wsparcia.

Zgodnie z twoimi priorytetami.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: