Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Teraz czytam: 1, 2, 3.


Uzdrowienie swojego stosunku do przedmiotów i to, że przestajemy szukać w nich życiowego spełnienia, daje nam dużo na wielu płaszczynach.

Ale to wciąż niewiele. To nie odsłania sensu naszego życia. Nie sprawia, że jest nam dużo lepiej w życiu na płaszczyźnie tej głębszej, życiowej, ludzkiej, duchowej.

Ze zbioru warunków, których chcemy doświadczać w życiu, by – jak nam się wydaje – czuć się szczęśliwymi – usunęliśmy podzbiór szmaty, graty, samochody i sprzątaczka, bo sam nie wyrabiam. Ale nadal swoje szczęście uzależniamy od sytuacji, w których chcemy/żądamy się znaleźć, by – jak nam się wydaje – być szczęśliwymi i spełnionymi.

Znaleźć faceta, być lepszą mamą, mieć inny dom w mniejszym smogu, pojechać albo nawet regularnie jeździć, umieć, poznać, schuść, zmienić kogoś i tak dalej, wiecie.

Nadal tkwimy w karuzeli chomika, choć może zwolniliśmy, a może przemalowaliśmy karuzelę, może wymieniliśmy metalowe szczebelki na drewniane.

Ciągle nie czujemy się spoko (większość), ciągle dążymy do szczęścia, czyli go nie mamy albo nie widzimy go tu i teraz, ciągle czegoś chcemy. Nie tak o, że chcemy czegoś do przodu, bo nam dobrze, bo z punktu szczęścia wybieramy jeszcze gdzieś indziej pójść, coś stworzyć… Nie, te nasze chcenia to częściej nasze warunki do osiągnięcia naszego wyimaginowanego szczęścia. Wiecie, jak nie będzie padać, kupię nową pościel, dzieci cośtam, a mąż przestanie to i tamto.

Zmiana stylu życia to fajne narzędzie, ale tylko narzędzie, tylko zmieniające kilka drobiazgów. Ta droga, o którą nam chodzi, którą da się dojść tam, gdzie chcemy się znaleźć, jest gdzieś indziej.


Na podstawie zaledwie pierwszych stron Przebudzenia Anthony’ego de Mello, które mną już dość mocno kopnęły.

Szczęście, chcenie – problem, którego minimalizm nie rozwiązuje

Jeśli wiedza i przemyślenia prezentowane tu są dla ciebie wartościowe, odpal wdzięczność, stosuj świadomie w swoim życiu i przekaż pozytywną energię którą otrzymałeś dalej. Jak? Wyślij link do tego tekstu do ważnych dla ciebie osób, wesprzyj bloga lub inną sprawę z intencją, aby otrzymana wiedza zmieniała twoje życie.

Jeśli teksty na blogu PS są dla ciebie wartościowe, zapisz się na powiadomienia.

blog | podziękuj | sklep | newsletter