styczniowe czytanki z moca - przeczytalam polecam blog Pani Strzelec swiadome zycie dobre lektury

W tym miesiącu znalazłam tylko jeden artykuł, którym chcę się tutaj podzielić. Ciekawe czy oznacza to, że w styczniu mniej siedziałam w internecie? Jeśli tak rzeczywiście było, to bardzo się cieszę.

Poza jednym wartościowym artykułem, podzielę się z Wami książkami, które przeczytałam (lub przeleciałam) w styczniu. A było tego trochę. W końcu sobie dobrze poczytałam! Tęskniłam za tym. W ostatnich miesiącach nie kupowałam wielu książek papierowych, bo nie chcę – czytam je tylko raz, potem jest trochę zachodu z sensownym pchnięciem tego dalej plus każda książka to milion dodatkowego, niepotrzebnego śmiecia. Co do ebooków, kupowałam je, gdy miałam 1000% pewność, że dana pozycja mi się spodoba i przyniesie korzyść.

W tym miesiącu skusiłam się na wypróbowanie oferty Legimi – abonamentu na czytanie ebooków (oferują 7 dni za darmo na próbę). To jest coś zdecydowanie dla mnie!

Teraz tylko potrzebuję dobrego czytnika, co by nie psuć oczu migającym ekranem telefonu. Czytnik, na którym mogłabym też czytać w nocy. Ktoś się orientuje w tym sprzęcie? Możecie coś doradzić – na co zwracać uwagę, a co jest bez sensu dodatkiem itd.?

Co wartościowego przeczytałam w styczniu?

Artykuł

15 Clutter Busting Routines For Any Family, Joshua Becker – autor bloga Becoming Minimalist

Nawet jeśli masz niewiele przedmiotów, one potrafią wyłazić, kumulować się tam, gdzie ich nie chcesz. Rzeczy na blatach w kuchni wcale nie zdobią, podobnie ubrania na krzesłach, niezmyte od razu naczynia, za-baw-ki, same potrzebne rzeczy do pracy na biurku/stole. Motywacją i poradnikiem do poradzenia sobie z tym może być powyższy artykuł.

Książki

Ania Kęska Jak stać się szczęśliwym człowiekiem

Nieraz skorzystałam z treści, publikowanych na blogu Ani – aniamaluje. Krótka, mądra, do zastosowania w praktyce dla… efektywniejszego, bardziej bezproblemowego życia, tak bym to ujęła.

Beata Pawlikowska Między światami

Ta autorka pojawia się u mnie co kilka lat. Jest Polką. Jest kobietą. Jest drobniutka. Dąży do życia w zgodzie ze sobą, z naturą. Między światami jest moją ulubioną ze wszystkich książek Beaty Pawlikowskiej, które czytałam. Znajdziecie w niej m.in. ciekawe wyjaśnienia dotyczące śmieciowego jedzenia, nowe-stare spojrzenie na rolę słońca w naszym życiu. Plus duchowe czary-mary, które poważnych sztywniaków, zapatrzonych w swoją rację mogą zniechęcić.

Paweł Reszka Chciwość. Tak nas oszukują wielkie firmy

Wywiady z osobami, pracującymi w firmach ubezpieczeniowych, bankach i innych sprzedażach produktów finansowych. Od szeregowych pracowników po dyrektorów. Jeśli ufacie i nadal chcecie ufać tego typu instytucjom – nie czytajcie.

James Altucher Wybierz siebie

Bodo Schafer Droga do finansowej wolności

Te dwie pozycje zlewają mi się w jedno. Z racji prowadzenia firmy dobrze mi robi poczytanie od czasu do czasu o strategiach, metodach i filozofiach ludzi, którzy odnieśli sukces. Bodo Schafer ładnie wyjaśnia wpływ naszych przekonań i różnych drobnych codziennych gestów na to, czy możemy stać się bogaci.

Wiecie, powiedzmy jakaś babcia mówi wam, że niemowlakom płci żeńskiej trzeba przewiązywać wstążeczką lewą rączkę w czasie pełni księżyca. Powiedzmy, że wiele pokoleń to stosowało. Bo to miało uzasadnienie. Ale po dwóch pokoleniach wszyscy wiedzieli, że to działa, więc przekazywali sobie metodę dalej, a już nie silili się na przekazywanie, z jakiego to powodu, dlaczego, po co, jak działa (a Ty wiesz, jak blaszki i kubiki z prądem robią, że działa komputer?). I my piękni, wolni w wolnym świecie buntujemy się: a nie, co za przesąd, jaka wstążeczka?! I nie zawiązujemy. Po trzydziestu latach w ramach własnej nauki dowiadujemy się, skąd, po co i dlaczego te wstążeczki. A-CHA! To tak! Genialne.

Na podobnej zasadzie zrozumiałam, skąd biorą się pewne śmieszne rady odnośnie pieniędzy, bo Bodo Schafer pokazał, jak metoda powstała, a nie tylko przytoczył sam dziwaczny przepis na bogactwo. Chciałabym w najbliższym czasie przeczytać kolejną jego książkę.

Do posłuchania

YouTubowo-śniadaniowo i w ramach noszenia maluszka z przyjemnością słuchałam nagrań stanowo.com.


Jakby Wam było mało, wszystkie miesięczne zestawienia czytanek z mocą znajdziecie TU.

A TUTAJ lista czytanych przeze mnie blogów i polecanych przeze mnie książek, które mnie zmieniają/zmieniały.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: