Jak przestać być hipokrytą Zacznij swoją podróż - blog Pani Strzelec - minimalizm, ekologia

Po prostu nie pamiętam.

Piszę o zdrowym jedzeniu i często jem ciasta. Piszę o idei zero śmieci, a czasami używam ręcznika papierowego i standardowych patyczków do uszu. Zachęcam was do bojkotowania dużych sklepów i wysyłam Męża po zakupy w supermarkecie. Czy jestem hipokrytą? Nie. A może… Powoli wprowadzam zmiany do mojego życia. I chcę też wam pomagać. I powiem wam, jak przestać być hipokrytą.

Pewnie wiesz, że jestem minimalistką. Minimalizm jest dla mnie bardzo ważny. Po pierwsze, bo jest już w moim codziennym życiu, uszczęśliwiając mnie. Po drugie, bo minimalizm był pierwszą dużą zmianą kierunku mojego życia. To był pierwszy duży krok na mojej drodze do bardziej świadomego życia.

Więc chciałam pisać innym, wam, tobie o minimalizmie. Chciałam inspirować innych, dawać szansę do zmiany waszych żyć na szczęśliwsze tak, jak to się stało u mnie. Być najlepszym przykładem. Może nawet być tą zmianą, którą chcę widzieć w świecie.

Więc… chciałam pomagać wam zmieniać życie na lepsze tak, jak ja to zrobiłam. Tylko… ja nie wiem, jak ja to zrobiłam! Tu jest problem!

Prawda jest taka: każda duża zmiana w życiu, zmienia coś w każdej sferze życia. Zmienia nawyki, nasze domy, umysły, światopogląd i sposoby myślenia.

Dzisiaj, będąc minimalistką, po prostu nie pamiętam, jak pewne aspekty mojego życia wyglądały wcześniej. Nie mogę też przypomnieć sobie konkretnych kroków na tej drodze. Dzisiaj po prostu nie wiem, jak dokonywała się zmiana.

Coś straciłam.

I nie chcę stracić mapy zmian w innych sferach mojego życia. Wiem, że osiągnę swoje cele. Ale chcę pozostawić drogowskazy, by móc pokazać je innym.

I to jest powód, dla którego piszę o zdrowym jedzeniu, wciąż jedząc byle co. To jest powód, dla którego piszę o unikaniu toksyn, podczas gdy kupuję nowy materac (pełen plastiku i klejów).

Jak przestać być hipokrytą w swoim życiu?

Jeśli wiesz, że jesteś hipokrytą, to czasem po prostu znaczy, że jesteś świadomy swoich wartości i swoich działań. Już wytyczyłeś swoją ścieżkę życia. Teraz zacznij podróż. Krok za krokiem. I ścieżka cię zaprowadzi. Zbliży twoje działania do twoich wartości. Nawet nie zauważysz, kiedy i jak.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli czujesz, że poprzez ten tekst otrzymałeś wiedzę lub inspirację, daj znać i przekaż dobrą energię dalej!
Odpal wdzięczność ku Wszechświatowi, wyślij link do tego tekstu ważnym dla Ciebie osobom, wesprzyj bloga PS.
Daj jakiegoś znaka, wrzuć jakiś uśmiech w świat, podejmij działanie z intencją, by zaczerpnięte stąd wiedza i pomysły zmieniały Twoje życie.