Jak przestać być hipokrytą Zacznij swoją podróż - blog Pani Strzelec - minimalizm, ekologia

Jak przestać być hipokrytą? Zacznij swoją podróż

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Po prostu nie pamiętam.

Piszę o zdrowym jedzeniu i często jem ciasta. Piszę o idei zero śmieci, a czasami używam ręcznika papierowego i standardowych patyczków do uszu. Zachęcam was do bojkotowania dużych sklepów i wysyłam Męża po zakupy w supermarkecie. Czy jestem hipokrytą? Nie. A może… Powoli wprowadzam zmiany do mojego życia. I chcę też wam pomagać. I powiem wam, jak przestać być hipokrytą.

Pewnie wiesz, że jestem minimalistką. Minimalizm jest dla mnie bardzo ważny. Po pierwsze, bo jest już w moim codziennym życiu, uszczęśliwiając mnie. Po drugie, bo minimalizm był pierwszą dużą zmianą kierunku mojego życia. To był pierwszy duży krok na mojej drodze do bardziej świadomego życia.

Więc chciałam pisać innym, wam, tobie o minimalizmie. Chciałam inspirować innych, dawać szansę do zmiany waszych żyć na szczęśliwsze tak, jak to się stało u mnie. Być najlepszym przykładem. Może nawet być tą zmianą, którą chcę widzieć w świecie.

Więc… chciałam pomagać wam zmieniać życie na lepsze tak, jak ja to zrobiłam. Tylko… ja nie wiem, jak ja to zrobiłam! Tu jest problem!

Prawda jest taka: każda duża zmiana w życiu, zmienia coś w każdej sferze życia. Zmienia nawyki, nasze domy, umysły, światopogląd i sposoby myślenia.

Dzisiaj, będąc minimalistką, po prostu nie pamiętam, jak pewne aspekty mojego życia wyglądały wcześniej. Nie mogę też przypomnieć sobie konkretnych kroków na tej drodze. Dzisiaj po prostu nie wiem, jak dokonywała się zmiana.

Coś straciłam.

I nie chcę stracić mapy zmian w innych sferach mojego życia. Wiem, że osiągnę swoje cele. Ale chcę pozostawić drogowskazy, by móc pokazać je innym.

I to jest powód, dla którego piszę o zdrowym jedzeniu, wciąż jedząc byle co. To jest powód, dla którego piszę o unikaniu toksyn, podczas gdy kupuję nowy materac (pełen plastiku i klejów).

Jak przestać być hipokrytą w swoim życiu?

Jeśli wiesz, że jesteś hipokrytą, to czasem po prostu znaczy, że jesteś świadomy swoich wartości i swoich działań. Już wytyczyłeś swoją ścieżkę życia. Teraz zacznij podróż. Krok za krokiem. I ścieżka cię zaprowadzi. Zbliży twoje działania do twoich wartości. Nawet nie zauważysz, kiedy i jak.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.


5 thoughts on “Jak przestać być hipokrytą? Zacznij swoją podróż”

 1. hm, a jak robisz, ze gdy jestes taka niepewna jeszcze, na poczatku swojej drogi, ze nie zniecheca Cie caly ogrom brnacy w przeciwnym kierunku?

  1. Jak jestem na początku drogi, to wiem, jaki mam cel albo jaką wartością chcę się kierować, także jestem pewna.
   A inni ludzie? Nie mam potrzeby być dopasowaną. Nie mam firanek, miarki do proszku do prania, albumów ze zdjęciami, małej miski, blendera, auta na jakie mnie stać (tylko znacznie mniejsze) i tak dalej. Co będę miała z uszczęśliwiania innych i wpasowywania się w ich oczekiwania wobec mojej osoby? Nic nie zyskam, a stracę, żyjąc wbrew temu, co sprawdza się w moim życiu. Znajomych, przyjaciół, rodzinę mam jakby co :)

   1. a bliscy rozumiem maja takie same poglady?
    A nie boisz sie, ze ten tymczasowy dysonans to folgowanie sobie?

    1. Z mężem się dogaduję, dzieci wychowuję.
     Jakie folgowanie sobie? Powiedz mi ile osób zmienia swoje życie, nawet jeden tylko nawyk definitywnie z dnia na dzień na całe życie? Dowiadujesz się, że zboża Ci nie służą i od tej sekundy już nigdy nie zjesz bułki? Uznajesz że nie kochasz supermarketów i od tej sekundy wiesz, gdzie kupować kazu potrzebny produkt poza supermarketem oraz od tej sekundy już potrafisz to sobie te inne zakupy ułożyć w czasie i przestrzeni?

Comments are closed.