Pragnący wolności W poszukiwaniu idealnego stylu życia - blog Pani Strzelec o świadomym życiu, prostym życiu i wolności

Pragnący wolności: W poszukiwaniu idealnego stylu życia

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Czyż nie każdy pragnie osiągnąć szczęście i najlepsze dla siebie życie? Czyż wolność nie jest dużą i piękną wartością, i prawem każdego z nas?

Jestem wielbicielką wolności (Strzelec i już!). Upraszczam swoje życie i zmieniam światopogląd oraz nawyki, by uzyskać tyle wolności, ile się da.

Przez kilka lat obserwowałam. Czytałam o doświadczeniach ludzi, ich światopoglądach i eksperymentach ze stylem życia. To byli ludzie, którzy porzucili utartą ścieżkę miastowego życia: praca-kredyt-zakupy.

Minimaliści, cyfrowi nomadzi, podróżnicy, osoby pracujące za nocleg i wyżywienie, ludzie, decydujący się na życie bez pieniędzy, ludzie redukujący niemal do zera produkcję śmieci przez swój dom.

W ten sposób znalazłam dwa różne, nawet przeciwne wobec siebie style życie, które mogą służyć osobom, pragnącym wolności. Jednak żaden z nich nie daje stuprocentowej niezależności.

Poniżej ich krótkie opisy.

Najlepsze style życia dla osób pragnących wolności

Mobilny styl życia

Podróżowanie własnym samochodem/campervanem/motorhome’m. Zarabianie pieniędzy przez internet lub dzięki swoim umiejętnościom, które oferujesz i wykorzystujesz tam, gdzie akurat przebywasz.

Przykładem są tysiące ludzi, par i rodzin, żyjących i podróżujących w swoich pojazdach. Wielu z nich sprzedało swoje domy. I żyją.

+ Jesteś wolny od miejsca na ziemi. Możesz wybierać gdzie mieszkasz: według klimatu, języka lub krajobrazów.

+ Jesteś wolny od podatku dochodowego, jeśli w jednym kraju przebywasz krócej niż sześć miesięcy (dla większości krajów).

– Ale zależysz od ludzi i firm, dostarczających wody, jedzenia, prądu i innych rzeczy lub serwisów, z których chcesz korzystać.

– Zależysz od firm zapewniających paliwo, mechaników samochodowych i sprzedawców części samochodowych.

– Pozostajesz także zależny od pieniędzy: od klientów, może od połączenia z internetem.

Samowystarczalny styl życia

Jesteś rolnikiem na kawałku ziemi. Używasz ziemi do uprawy swojego jedzenia. Masz swoją wodę ze studni (do miastowych: dzisiejsze studnie wkładają ci wodę do kranu; nie chodzi mi o dziurę w ziemi z żurawiem i wiadrem).

Przykładem jest (był przez kilka lat) Tom Hodgkinson i wielu innych, których nie znam.

+ Jesteś wolny od sklepów – dostarczających wody i jedzenia.

+ Możesz spróbować być wolnym od pieniędzy.

– Ale zależysz od ziemi, od miejsca. W razie katastrofy naturalnej lub wojny, możesz zostać (zestresowany, zagrożony, nie wolny) albo uciekać – tracąc wolność poprzez stratę ziemi, która cię żywiła.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.


2 thoughts on “Pragnący wolności: W poszukiwaniu idealnego stylu życia”

  1. Moim zdaniem pierwszy sposób jest lepszy, ponieważ człowiek lepiej uczy się świata, a dzięki temu też pomagać innym i zarabiać pieniądze. Jest bardziej niezależny, bo zawsze może spakować się i jechać dalej.

    W drugim przypadku człowiek jest za bardzo uzależniony od kaprysów natury, rządów, po za tym dla mnie to trochę wegetacja.

Comments are closed.