Pragnący wolności W poszukiwaniu idealnego stylu życia - blog Pani Strzelec o świadomym życiu, prostym życiu i wolności

Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Teraz czytam: 1, 2, 3.

Czyż nie każdy pragnie osiągnąć szczęście i najlepsze dla siebie życie? Czyż wolność nie jest dużą i piękną wartością, i prawem każdego z nas?

Jestem wielbicielką wolności (Strzelec i już!). Upraszczam swoje życie i zmieniam światopogląd oraz nawyki, by uzyskać tyle wolności, ile się da.

Przez kilka lat obserwowałam. Czytałam o doświadczeniach ludzi, ich światopoglądach i eksperymentach ze stylem życia. To byli ludzie, którzy porzucili utartą ścieżkę miastowego życia: praca-kredyt-zakupy.

Minimaliści, cyfrowi nomadzi, podróżnicy, osoby pracujące za nocleg i wyżywienie, ludzie, decydujący się na życie bez pieniędzy, ludzie redukujący niemal do zera produkcję śmieci przez swój dom.

W ten sposób znalazłam dwa różne, nawet przeciwne wobec siebie style życie, które mogą służyć osobom, pragnącym wolności. Jednak żaden z nich nie daje stuprocentowej niezależności.

Poniżej ich krótkie opisy.

Najlepsze style życia dla osób pragnących wolności

Mobilny styl życia

Podróżowanie własnym samochodem/campervanem/motorhome’m. Zarabianie pieniędzy przez internet lub dzięki swoim umiejętnościom, które oferujesz i wykorzystujesz tam, gdzie akurat przebywasz.

Przykładem są tysiące ludzi, par i rodzin, żyjących i podróżujących w swoich pojazdach. Wielu z nich sprzedało swoje domy. I żyją.

+ Jesteś wolny od miejsca na ziemi. Możesz wybierać gdzie mieszkasz: według klimatu, języka lub krajobrazów.

+ Jesteś wolny od podatku dochodowego, jeśli w jednym kraju przebywasz krócej niż sześć miesięcy (dla większości krajów).

– Ale zależysz od ludzi i firm, dostarczających wody, jedzenia, prądu i innych rzeczy lub serwisów, z których chcesz korzystać.

– Zależysz od firm zapewniających paliwo, mechaników samochodowych i sprzedawców części samochodowych.

– Pozostajesz także zależny od pieniędzy: od klientów, może od połączenia z internetem.

Samowystarczalny styl życia

Jesteś rolnikiem na kawałku ziemi. Używasz ziemi do uprawy swojego jedzenia. Masz swoją wodę ze studni (do miastowych: dzisiejsze studnie wkładają ci wodę do kranu; nie chodzi mi o dziurę w ziemi z żurawiem i wiadrem).

Przykładem jest (był przez kilka lat) Tom Hodgkinson i wielu innych, których nie znam.

+ Jesteś wolny od sklepów – dostarczających wody i jedzenia.

+ Możesz spróbować być wolnym od pieniędzy.

– Ale zależysz od ziemi, od miejsca. W razie katastrofy naturalnej lub wojny, możesz zostać (zestresowany, zagrożony, nie wolny) albo uciekać – tracąc wolność poprzez stratę ziemi, która cię żywiła.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:

Jeśli wiedza i przemyślenia prezentowane tu są dla ciebie wartościowe, odpal wdzięczność, stosuj świadomie w swoim życiu i przekaż pozytywną energię którą otrzymałeś dalej. Jak? Wyślij link do tego tekstu do ważnych dla ciebie osób, wesprzyj bloga lub inną sprawę z intencją, aby otrzymana wiedza zmieniała twoje życie.

Jeśli teksty na blogu PS są dla ciebie wartościowe, zapisz się na powiadomienia.

blog | podziękuj | sklep | newsletter