jak rezerwować wakacje, wyjazdy, podróże, rabat booking - blog

Pamiętam takie czasy… (I jak nie naciąć się, zamawiając nocleg).

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Czyli Pani Strzelec Dinozaur.

Pamiętam takie czasy, kiedy nie było stron, zbierających oferty pensjonatów i hoteli. Wpisywało się „Rabka Zdrój pensjonat” i gugiel pokazywał strony pensjonatów. Strony. Pojedynczych. Pensonatów, – rozumiecie? Piękne to czasy. Wybór był niewielki, bo pewnie nie każde miejsce pomyślało o tym, by mieć stronę. Wybierałam tak kilka razy miejsca na rodzinne wakacje, kiedy jeszcze byłam nasto-dzieckiem.

A potem nastąpiła katastrofa w postaci rodzimych serwisów noclegi, nocowanie, zakopanecośtam pe-el. To był ból. Chaos. A przede wszystkim poznikały, przynajmniej z kilku(nastu) pierwszych stron gugla strony internetowe pojedynczych miejsc. Było za to dobre kilka stron badziewnych zbierarek, które się dobrze pozycjonowały. Przez jakiś czas miałam nawet pomysł pisania pracy licencjackiej o ich nie-działaniu, zapisywałam w punktach ich wady.

A teraz? Moim zdaniem, chwała Pani za bookingi, trivago i inne takie zagramaniczne rozwiązania, które zepchnęły śmietniczki ze świecznika. Może nie jest to lepsze od wybierania spośród pensjonatów na podstawie ich stron (a może jest lepsze?), ale na pewno uratowało nas to od śmietnika zbierarekpolskichnoclegownipeel. Na tych dużych serwisach filtry działają, widać realne ceny, można od razu klepnąć.

Jest lepiej.

Think positive.

Keep smiling.

Vibrate high :)


Dopisane później:

Grzechy hotelarzy z booking.com:

Ale, ale, na chwilę jeszcze skorzystajmy z logicznego, krytycznego umysłu. Kilka kruczków, na które natknęłam się na bookingach, żebyście wiedzieli, na co zwracać uwagę:

– w kolumnie po lewej lub na dole strony wypartujcie opłat dodatkowych, w tym np. opłaty za sprzątanie

Znalazłam świetne miejsce, ale zrezygnowałam właśnie ze względu na to. Gdyby mi powiedzieli, że cały pobyt kosztuje nie tyle, ile napisali, tylko od razu podali kwotę wyższą o te bodajże 80 zł, pewnie i tak byłabym zainteresowana. Ale doliczanie mi za sprzątanie pokoju? Może jeszcze za prąd, za pana na dole, za odśnieżenie parkingu i pościel? Nie, ja potrzebuję wynająć na x dni czysty pokój, podaj mi pan cenę.

Miałam sklep i jak ktoś wybrał sprzęt i płacił, to nie dodawałam klientowi procenta od wynagrodzenia pracownika do rachunku, ani procenta od czynszu, ani od tego, że po jego zacnych palcach ktoś przecierał ladę z użyciem ręcznika papierowego i płynu. Ogarnijcie się, ludzie, ludziska.

– na dole strony właściciel danego miejsca może umieścić radosne info, że klucz odbieracie na drugim końcu miasta

– plaga depozytu na zniszczenia

Czyli na dzień dobry dajesz obcemu kolesiowi 400 zł, bo se facet nie ogarnął biznesu.

Rozsądny właściciel restauracji wie, że talerze będą się brudzić i trzeba wody, by umyć. Rozsądny właściciel sklepu wie, że coś czasem może się rozbić czy zniszczyć i towar idzie do śmietnika. Rozsądny właściciel hotelu wie, że kanapy będzie trzeba co jakiś czas wymienić, a można i trafić na klienta-chama, który zrobi w pokoju tornado.

To się, niuniaski, wlicza w koszty. W kosztach firmy masz księgowość, czynsz, wynagrodzenie pracowników, ynternet, telefon, marketing i X zł przeznaczone jako zapas na zniszczenia i inne katastrofy.

Co do zniszczeń pokoju, załóżcie sobie, hotelarze, serwis, na którym oceniacie gości. Oceniamy w necie firmy (często jednoosobowe, czyli wylewamy żółć na nazwisko konkretnego człowieka), oceniamy lekarzy, oceniajmy więc gości hotelowych i… pracowników.

Cóż, bądźmy dobrej myśli, że znając te małym-druczkiem-gwiazdki, nie nadziejecie się na nic śmierdzacego, i wszystkie Wasze wyjazdy będą czystą przyjemnością. Czego i sobie życzę ;)


Zamawiając pobyt przez Booking.com przez tego linka 10 pierwszych osób może otrzymać zwrot 50 zł za pobyt (po jego odbyciu). Szczegóły tutaj.

Wycieczki weekendowe: jak rezerwować wakacje, wyjazdy, podróże, rabat booking - blog


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.