Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Teraz czytam: 1, 2, 3.

Nazwa tej rośliny pochodzi od staropolskiego słowa wiesioły, czyli wesoły. Do tego słodkie ma imię w języku angielskim: evening primrose. Czyli przyjemny tekst nam się szykuje. Olej z wiesiołka na skórę – jak działa? Zaraz wyjaśnię.

olej z wiesiołka na skórę - pani strzelec - proste zycie

Wiesiołek – co to za roślina?

Wiesiołek rośnie na łąkach, polach, a kwiaty otwiera po zachodzie słońca. Wątpię, żebym rozpoznała go w jakimś żółtym kwiatku na polu. Większość kwiatków jest żółta i mała. Eh.

W ziołolecznictwie stosowali go już Indianie z Ameryki Północnej, no a z czasem i cała Europa.

olej z wiesiołka na skórę - pielegnacja skory - naturalne zdrowie pani strzelec

Olej z wiesiołka w pielęgnacji skóry

Tak jak inne opisywane już przeze mnie oleje, pięknie nawilża skórę i wzmacnia barierę naskórkową. Czyli woda nie ucieka ze skóry, a do skóry nie mają tak łatwego dostępu zanieczyszczenia, promieniowanie i powietrze, które nie zawsze ma przyjazną skórze temperaturę.

Olej z wiesiołka dla skóry tłustej. Bo ogranicza produkcję sebum.

Dla skóry problematycznej, skłonnej do łapania trądziku, podrażnień i zapaleń. Jeśli jesteś młody, jeśli twoje ciało jest bardzo wyczulone na zmiany hormonalne, jeśli nie odżywiasz się zdrowo. Olej z wiesiołka to wszystko, co jest wyrzucane na skórę, uspakaja, działa ściągająco i przeciwzapalnie.

Dla skóry dojrzałej – doskonały. Poprawia elastyczność skóry, zmniejszając zmarszczki.

Na zmęczoną skórę pod oczami: te ciemne kręgi i zmarszczki. Wymieszać z olejem bazowym czy innym kosmetykiem, który stosujesz i pod oczy.

Olej z wiesiołka na skórę twarzy i… – nie tylko!

W gratisie potraktuj nim paznokcie. A mąż, jeśli chce mieć piękną, zdrową i zrelaksowaną żonę, niech też się przyczyni i z wiesiołkiem wymasuje.

olej z wiesiołka na skórę - pani strzelec blog

Jeśli sądzisz, że ten olej może odpowiedzieć na twoje potrzeby, a nie znajdziesz stacjonarnie, możesz szukać po taniości lub kupić tam, gdzie ja kupuję (przy rejestracji 10% rabatu na pierwsze zakupy).

Wskazówki co do wyboru i zakupu olei umieściłam w tekście, opisującym całą serię: TU.

olej z wiesiołka na skórę


Otrzymuj email o publikacji nowych tekstów.
Wpisz swój adres email:

Jeśli wiedza i przemyślenia prezentowane tu są dla ciebie wartościowe, odpal wdzięczność, stosuj świadomie w swoim życiu i przekaż pozytywną energię którą otrzymałeś dalej. Jak? Wyślij link do tego tekstu do ważnych dla ciebie osób, wesprzyj bloga lub inną sprawę z intencją, aby otrzymana wiedza zmieniała twoje życie.

Jeśli teksty na blogu PS są dla ciebie wartościowe, zapisz się na powiadomienia.

blog | podziękuj | sklep | newsletter