Tyle się naczytałam etykiet lekarstw mniej lub bardziej naturalnych na bazie ostropestu. Na wątrobę. Nie dla mnie. A dopiero przygotowując ten tekst zorientowałam się, że ostropestem nazywa się zwykły oset! Olej z ostropestu na skórę – zaczynamy!

olej z ostropestu pielęgnacja skóry

Ostropest – co to za roślina?

Not o już sami wiecie. Polny chwast, który urośnie wszędzie, skąd nikt go specjalnie nie wykurza. Wysoki i straszący, że ukłuje. Albo że ukłuje cię jakiś bzyczący owad, których nad ostami jest pełno.

olej z ostropestu na skórę - pani strzelec - proste zycie

Olej z ostropestu na skórę – korzyści z prostej pielęgnacji

Chroni od szkód z zewnątrz, a z wewnętrznych szkód oczyszcza. Nałożony na skórę olej z ostropestu tworzy barierę, chroniącą przed czynnikami środowiska. Jednocześnie skóra pięknie sobie oddycha, i jednocześnie jest oczyszczana od wewnątrz.

Olej z ostropestu ma właściwości przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia. Ale pomaga również, gdy skórę męczą wypryski, trądzik i inne krostki. Czyli nie masz czasu nie jest twoim priorytetem zadbać o swoje ciało od wewnątrz, przez co psujesz swoją skórę i masz nadzieję na to, że olej ją zregeneruje.

Podwójnie przeciwstarzeniowy. Olej z ostropestu nie tylko wspiera zdrowy wzrost nowych komórek, ale też spowalnia procesy starzenia się skóry. Zawarta w nim sylimaryna jest przeciwutleniaczem, czyli usuwa wolne rodniki – paskudy, które uszkadzają komórki i tkanki.

Olej z ostropestu przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji skóry. Nawilża i pomaga to nawilżenie utrzymywać. Regeneruje. Wygładza, nawilża i zmiękcza. Dobrze służy skórze suchej i wrażliwej. Pozostawia ją promienną i świetlistą, ach.

A badania Uniwersytetu Colorado wskazują, że substancje zawarte w ostropeście naprawiają lub zabijają komórki, którym zaszkodziło promieniowanie UVB i chronią skórę przed szkodami, wynikającymi z ekspozycji na to promieniowanie.

olejek z ostropestu na skórę cerę

Jeśli sądzisz, że ten olej może odpowiedzieć na twoje potrzeby, a nie znajdziesz stacjonarnie, możesz szukać po taniości lub kupić tam, gdzie ja kupuję (przy rejestracji 10% rabatu na pierwsze zakupy).

Wskazówki co do wyboru i zakupu olei umieściłam w tekście, opisującym całą serię: TU.

olej z ostropestu na skórę


Otrzymuj email o publikacji nowych tekstów.
Wpisz swój adres email: