Olej kokosowy w praktyce. Do czego ja go używam - blog Pani Strzelec - zdrowie, proste zycie, ekologia

Olej kokosowy w praktyce. Do czego ja go używam?

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Od dwóch lat w moim domu zawsze jest słoik z olejem kokosowym. Jest zdrowy (antybakteryjny) w kuchni, a w łazience zastępuje wiele kosmetyków. Napisano wiele artykułów o oleju kokosowym, jego właściwościach i zastosowaniach – wymieniając ich spokojnie ponad sto. Ale dzień jest za krótki, by wcielić w życie każdy prozdrowotny pomysł. Dowiedz się, jak ja w praktyce używam oleju kokosowego.

Zastosowania oleju kokosowego w pielęgnacji ciała

Olej kokosowy jako pasta do zębów

Już od ponad roku myję zęby wyłącznie olejem kokosowym. I czuję się z tym świetnie. Po pierwsze, olej jest w stu procentach naturalny. Nie trzymam w buzi ani nie połykam żadnej chemii. Po drugie, jako pastę do zębów stosuję sam olej kokosowy – jeden składnik, prostota. Po trzecie, moje zęby są tak samo zdrowe lub zdrowsze w porównaniu z czasami, kiedy używałam sklepowych past. Co więcej, zęby są teraz jaśniejsze (porównuję je z wypełnieniami sprzed kilku lat).

O moich doświadczeniach, powodach i opinii na temat oleju jako pasty do zębów pisałam szerzej w dwóch artykułach:

Pozwól zbankrutować swojemu dentyście – wylecz zęby!
Mycie zębów olejem kokosowym: po 6 miesiącach i wizycie u dentysty

Olej kokosowy na pupę dziecka

Kiedy skóra drugiego Syna pod pieluchą jest zaczerwieniona, a czasem po prostu zapobiegawczo i dla pielęgnacji, stosuję olej kokosowy. Nie chcę nakładać żadnych chemikaliów (nawet ładnie nazywanych kosmetykami) na skórę mojego dzidziusia.

Czy wiesz, że sąd stwierdził, że kosmetyki marki Johnson’s&Johnson’s spowodowały śmierć?

Olej kokosowy jako krem/balsam/mleczko do ciała

Jeśli mam ochotę zadbać o moją skórę, nakładam na nią olej kokosowy.

Olej kokosowy jako filtr przeciwsłoneczny

Ma niskie SPF. Więc kiedy latem wychodzę na przeciętny spacer, czyli przebywam głównie w cieniu, olej kokosowy jest wystarczający dla mnie i dla Chłopaków.

PRZECZYTAJ TEŻ: OLEJ Z PESTEK MALIN JAKO OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Olej kokosowy jako składnik najzdrowszego i ekologicznego dezodorantu

Tyle osób dzisiaj boryka się z problemem nadmiernego pocenia. Dezodoranty czy antyperspiranty z drogerii a nawet z apteki często nie pomagają. Nie działają, a na dodatek szkodzą ciału (znowu chemia, znowu ryzyko raka, aluminium, piersi są w pobliżu, pomyśl).

Od kilku(nastu?) miesięcy mieszam olej kokosowy z sodą oczyszczoną (1:1) i nakładam rano na czystą skórę. Na mnie działa lepiej niż sklepowe dezodoranty.

Olej kokosowy – zastosowania w kuchni

Olej kokosowy jako jedyny tłuszcz, na którym smażę

Interesuję się zdrowym odżywianiem, stąd wiem, że aktualne badania wskazują na olej kokosowy i smalec jako jedyne tłuszcze, na których można smażyć bez ryzyka. Chociaż najlepiej nie smażyć w ogóle.

Olej kokosowy w praktyce. Do czego ja go używam - blog Pani Strzelec - zdrowie, proste zycie, ekologia

Olej kokosowy jako zdrowy dodatek do posiłków

Nie lubię smaku nierafinowanego oleju kokosowego. Wielu ludzi go uwielbia. Dla mnie zjedzenie jednej łyżeczki jest nieprzyjemne.

Ale nauczyłam się mieszać go z napojami i jedzeniem. Piję na przykład kakao z olejem kokosowym (to mój pomysł na napój zastępujący kawę). Absolutnie pyszny jest sernik posmarowany olejem kokosowym. Chociaż najlepiej nie jeść sernika ;)

Ważne: kupując olej kokosowy, wybieraj tłoczony na zimno i nierafinowany (nieoczyszczony)!


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.