Niepewność a świadome życie

Chciałoby się czegoś pewnego złapać w tym niepewnym świecie. Mężom zmieniają się uczucia, zakłady pracy się restrukturyzują, firmy upadają, rynek się zmienia, konkurencja nie śpi, po świecie chodzą choroby, a chłopcy na ważnych stołkach kupują sobie czołgi i helikoptery.

Nic nie jest pewne. Gdzie będziesz mieszkał, z kim żył i czy będziesz miał jedzenie.

Od setek lat ludzie z tego powodu chwytali się religii. Ja tam wolę wiarę.

Pewna jest tylko zmiana. A ja chyba jestem wierną wyznawczynią zmiany. Kapłanką. Przeprowadzek, przemeblowań, rzucania, zaczynania, zapalania się, palenia mostów, wchodzenia z dnia na dzień w nowe życie. Zaglądając dzisiaj do mojej bijącej kolorami szafy nie powiedziałbyś, że jeszcze kilka lat temu wszystko miałam czarne.

Ku pamięci:

32 Niepewność i zmiana - blog Pani Strzelec, lifestyle minimalistki i świadome życie, slow life

Jestem w miejscu bez wielu stałych punktów wokół mnie. Sposobem na przetrwanie w pełnej niepewności są dla mnie:

  1. Inwestowanie w siebie, czyli budowanie swojej siły, odwagi, pewności, ważnych umiejętności i mocy. Zapominamy o inwestowaniu w dzieci, nieruchomości, złoto, kontakty i przedmioty. (Angielska wioska w Polsce dla tych, którzy jak ja chcą wyszlifować język, bo widzą go jako skarb: http://angloville.pl/obozy-jezykowe/dla-doroslych/)
  2. Zaufanie życiu. Wiara w Matkę Naturę, co do której nawet patriarchalna Biblia zauważa, że swoje dzieci karmi najpiękniej i karmi, ile trzeba.
  3. Pokochanie zmiany, także tej kierującej z pewnego w nieznane. Budowanie pancerza przeciwko zmianie dużo kosztuje (czyli osłabia), a zmiany i tak nie powstrzymamy.

Ku pamięci:

33 Jak żyć z niepewnością - blog Pani Strzelec, lifestyle minimalistki i świadome życie, slow life


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: