Pani Strzelec Eksperyment czterech blogerek i twoj. Eksperymentujesz. Proste zycie, minimalizm, slow life, swiadome zycie

Marzenia. Pomyśl o swoich. Lub minimalistycznie o swoim. Jednym. O nim będziemy dzisiaj rozmawiać.

Z pozostałymi uczestniczkami projektu Eksperymentujesz? na marzec wybrałyśmy temat, który od razu wywołuje błogi uśmiech. Proszę bardzo:

Temat siódmy:

Marzenia.

Od razu zaznaczę, że ja jestem z tych, którzy uważają, że marzenia należy spełniać, a nie tylko o nich fantazjować. Być może istnieje u niektórych osób potrzeba pielęgnowania w głowie pięknych obrazków dla samego myślenia o nich – ale o tej kategorii dzisiaj nie piszę. Nie znam jej. Piszę o tym, czego z dzisiejszego twojego punktu widzenia tak bardzo chcesz do bycia szczęśliwym człowiekiem.

Marzenia. Kto ich nie ma? Od posiadania psa, przez skok na bungee w dziwnym kraju, przez leżenie pod palmami, nowy samochód, po napisanie książki, zdrowie, kochającą się rodzinę. I tak dalej.

I teraz jest pytanie o to, dlaczego jesteś wciąż tu: bez psa, bez skoku, na stojąco, bez palm i w kurtce puchowej, bez samochodu, jedynie z pomysłem książki w głowie, przeziębiony, nierozumiejący się z partnerem. I tak dalej.

Ano bo wszystko jest wyborem.

Widzisz siebie, z uśmiechem pędzącego w tym nowym Maserati. Ale tak naprawdę nim nie jeździsz, bo go nie masz… Bo…?

Bo może to nie jest twoje marzenie.

Może to jest twoje gdybanie i zazdroszczenie innym. Pieniędzy nie masz? A jak bardzo przykładałeś się, pisząc cv i listy motywacyjne? Czy prosiłeś o podwyżkę, proponowałeś coś, może nadgodziny? Może wziąłeś dodatkową pracę? Albo poważnie spojrzałeś na swoje finanse i zacząłeś inaczej nimi zarządzać? Może żyjesz ponad stan, kupując od banku 1000zł za 1500zł?

Dlaczego nie spełniasz swoich(?) marzeń?

Może od tego Maserati wolisz spokojniejsze życie, wolne soboty, spokój, odpoczynek, nowy telewizor co pół roku i kawki na mieście?

To o czym w końcu marzysz? Może tak naprawdę nie o tym samochodzie.

Popytaj się w ten sposób o stan swojego marzenia. Realizujesz czy nie?

Moje zasady na ten miesiąc to:

W tym miesiącu chcę bliżej przyglądać się temu, jak spędzam czas w kontekście moich marzeń. Ale też głębiej: czy to są aby na pewno moje marzenia.

Minimalizm czy esencjalizm prowadzą w kierunku pozbycia się rzeczy i spraw zbędnych, by móc skupić się, skoncentrować na tym, co dla nas ważne.

Co robimy, by być bliżej spełnienia marzeń?

Bo jeśli mówisz, że marzysz o tym egzotycznym skoku na bungee, ale nie sprawdzałeś ani kwestii wjazdu do tego kraju, ani cen i tras lotów, ani nie myślałeś, w jakim miesiącu najlepiej wziąć wolne i jak wygospodarujesz te dni w swoim grafiku… – jeśli się tym nawet nie zainteresowałeś, to z twoim marzeniem jest bardzo kiepsko. Twoje szanse wynoszą zero.

Jak codzienne wybory wpływają na zbliżenie się do spełnienia marzeń?

Jeśli chcesz mieć psa, ale wybierasz takie zobowiązania, z powodu których bardzo dużo nie ma cię w domu, to… może nie chcesz tego psa? Zapisując się na dwuletnie studia z zajęciami w weekendy w odległym mieście – oddalasz się od swojego marzenia!

A, i te wszystkie pytania nie są po to, by pokazać nami, jacy słabi jesteśmy, że nie dążymy za wszelką cenę. One są po to, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście znając koszt naszego marzenia, dalej będziemy daną kwestię nazywać naszym marzeniem, czy może raczej to marzenie wyrzucimy, robiąc miejsce na to, czego pragniemy z dzisiejszego puntu widzenia.

Bo czy nie jest tak, że wiele marzeń przykleiło się do nas lata temu? Przywykliśmy do nich, nosimy je sobą i wyliczamy już ze znudzonej pamięci. A my sami i świat dookoła się zmieniały. Może tamte marzenia już z nami nie współgrają?

Jeśli coś takiego odkryjesz, pożegnaj się ze starym marzeniem, a w puste miejsce pozwól wpłynąć marzeniu skrojonemu na dzisiejszego ciebie.

Jak możesz przyłączyć się do akcji:

1. Zapoznaj się z tematem miesiąca i jego realizacją przez siedem dziewczyn.
2. Jeśli też potrzebujesz zmian w tym temacie, wybierz najlepsze dla siebie wskazówki.
3. Działaj!
4. Jeśli piszesz bloga lub jesteś aktywny w mediach społecznościowych, relacje ze swojego eksperymentowania możesz podlinkować tu lub na blogach pozostałych dziewczyn (#eksperymentujesz dla fanów Instagrama).
5. Po miesiącu wprowadzania zmian przyjrzyj się znowu danej dziedzinie życia. Oceń, czy coś się zmieniło? Z czym były największe trudności? Gdzie można coś jeszcze poprawić? Zajrzyj też do naszych podsumowań po kolejne podpowiedzi.
6. Rozpocznij kolejny miesiąc, biorąc udział w następnym eksperymencie.
7. Ciesz się z faktu, że zmieniasz swój świat i świat innych na lepsze. Małymi krokami, ale do przodu!

Zerknijcie koniecznie, do jakich eksperymentów w temacie marzeń zachęcają Agnieszka, Julia, Kasia, Kasia, Marta i Monika.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: