Nauczyciele stracą pracę Nie współczuję im - blog Pani Strzelec - proste zycie i wolnosc

Strona może zawierać linki afiliacyjne.

Nie widział ryzyka. To teraz zaboli mocniej.

Kolejny rząd przed kolejnymi wyborami chce móc powiedzieć, że coś namacalnego zrobił, coś zmienił. Powraca dłuższa szkoła podstawowa i dłuższe liceum. Gimnazjum wypada z gry. Przy okazji ponoć i trochę jego graczy.

Takie życie. Wolny człowiek zdecydował się na zatrudnienie w szkole. Nikt nie mówił ze ta szkoła, rząd czy całe państwo będą wieczne. Jego decyzja. Zaufał. Przyzwyczaił się do tego etatu, być może nie rozwijając w innych kierunkach. Było stabilnie, jakoś sobie to ułożył, było ok. Nie założył możliwości upadku systemu. Nie widział ryzyka.

To teraz zaboli mocniej.

Ryzyko jest wszędzie. I ja wolę być go świadoma. W ramach rozsądku być przygotowana na tąpnięcie ziemi, na której stoję.

Jestem lepiej przygotowana do krachu naszej waluty niż osoby, trzymające wszystko w złotówkach.

Jestem lepiej przygotowana do krachu banków niż osoby, które powierzyły im wszystko.

Jestem lepiej przygotowana do zagrożenia, które kazałoby mi opuścić mój dom niż osoby bez jakiejkolwiek gotówki i ważnych paszportów.

Gdybym zdecydowała się być żoną górnika zakładałabym, że luby może kiedyś nie wrócić, a gdybym była żoną marynarza zakładałabym, że może wrócić z kiłą.

Gdy byłam w drugiej ciąży zakładałam ze państwowy personel szpitala się mną ładnie nie zajmie, dlatego wzięłam

fastlane-milionera-finanse-poleca-pani-strzelec

Sensownie o finansach dla… chcącego, normalnego, niebogatego.

to w swoje ręce (poród domowy z własną położną).

Ty wybierasz. Dostajesz dane lub możesz do nich dotrzeć. Są jakieś warunki, plusy, minusy, ryzyka. Wchodzisz w to albo nie. Dy decydujesz. Bosko, gdybyś decydował świadomie.

Ty wybierasz. Jak jest ciepło i miło, możesz w tu i teraz radować się tym ciepłem i miłością. Ale możesz też poświecić dwie minuty dziennie na planowanie czy naukę na wypadek zmiany okoliczności.

Nie współczuję im. Gdybym współczuła nauczycielom, musiałabym współczuć każdemu z nas tego… że żyjemy. Bo życie to zmiana, życie to niepewność, a jeśli pewność to chwilowa lub pozorna. Bo pewna jest tylko śmierć. Niektórzy twierdzą, że też podatki, ale inni niektórzy rozgrywają ten temat z korzyścią dla siebie.

Komentarze są zatwierdzane przed publikacją. Zasady komentowania.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli czujesz, że poprzez ten tekst otrzymałeś wiedzę lub inspirację, daj znać i przekaż dobrą energię dalej!
Odpal wdzięczność ku Wszechświatowi, wyślij link do tego tekstu ważnym dla Ciebie osobom, wesprzyj bloga PS.
Daj jakiegoś znaka, wrzuć jakiś uśmiech w świat, podejmij działanie z intencją, by zaczerpnięte stąd wiedza i pomysły zmieniały Twoje życie.

blog | sklep | powiadomienia email | ciastko dla Twojej blogerki :)