Najlepszy peeling świata - artykuł sponsorowany przez Naturę - blog Pani Strzelec o minimalizmie i prostym życiu

Jak się czują twoje stopy, schowane całymi dniami w butach, kapciach i skarpetkach?

W Europie obowiązuje przepis, zakazujący chodzenia boso w miastach. Wiedzieliście? Cejrowski dostał za to mandat, nagrywając swój program (Boso przez świat) bodajże w Hiszpanii.

I to się dzieje w czasach, kiedy naukowcy odkrywają lecznicze właściwości chodzenia boso po ziemi. Taki kontakt z ziemią równoważy między innymi przepływy elektryczne w naszym ciele, zaburzane dzisiaj mocno przez fale radiowe, wifi, te z telefonów komórkowych i inne.

Nasze stopy są zmęczone, uwięzione i odcięte od kontaktu z ziemią, którego potrzebują.

Próbując zrobić coś, by były świeże i zdrowe w dotyku i wyglądzie, wiele osób używa pumeksu, który dzisiaj uważa się za zbyt mocne narzędzie.

Inni używają sklepowych peelingów. W czasach, kiedy już wiemy, że sklepowe kosmetyki są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Ale jeśli nasze ciała potrzebują czegoś, by czuć się lepiej, możemy być pewni, że Matka Natura nam to dała. Tak jak dała ptakom i innym zwierzętom: jedzenie, schronienia, przestrzeń.

Odpowiedzią na chore, zmęczone i brzydko wyglądające stopy jest… piasek. Działa jak peeling.

Musisz koniecznie to zrobić, kiedy będziesz nad morzem!

O peelingujących właściwościach piasku usłyszałam od Męża, który od zawsze był fanem morza, podczas gdy ja byłam panią od gór.

W tym roku spędzaliśmy zaledwie kilka dni na plaży Białej w Piaskach, więc pomyślałam, że samo chodzenie po plaży przez tak krótki czas nie będzie wystarczające.

Chodziłam boso po piasku. A jednego dnia, siedząc na kocu, zaczęłam masować skórę stóp piaskiem. Delikatnie, bez nacisku. Delikatny masaż.

I wyobraźcie sobie, że w teraz w dotyku moje stopy są gładkie jak nigdy wcześniej w moim dorosłym życiu! Skóra jest naprawdę gładka.

Najlepszy peeling świata

Peeling piaskowy.

Producent: Natura.

Cena: 0 zł.

Moja ocena: 10/10.

Musisz go wypróbować, kiedy będziesz nad morzem!

P.S. Jeśli mieszkasz daleko od morza, nie atakuj miejskich piaskownic ;) Tam znajdziesz przemieloną glinę. Piasek znad morza to piasek znad morza.


Otrzymuj email o publikacji nowych tekstów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli czujesz, że poprzez ten tekst otrzymałeś wiedzę lub inspirację, daj znać i przekaż dobrą energię dalej!
Odpal wdzięczność ku Wszechświatowi, wyślij link do tego tekstu ważnym dla Ciebie osobom, wesprzyj bloga PS.
Daj jakiegoś znaka, wrzuć jakiś uśmiech w świat, podejmij działanie z intencją, by zaczerpnięte stąd wiedza i pomysły zmieniały Twoje życie.