nie musisz robic tego po mistrzowsku - blog pani strzelec o swiadomym zyciu

Nie musisz tego robić po mistrzowsku

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Przypomniało mi się, jak kiedyś z Mamą miałyśmy zrobić kawałek trawnika na działce. Na niewielkiej przestrzeni, dla własnej przyjemności spędzania potem czasu na ładnej trawie.

Pewnie dwadzieścia lat temu mieszczuch

w takiej sytuacji szedł do sklepu i kupował nasiona trawy. Dzisiaj nie ma tak łatwo. Musisz wybierać. Bo jest trawa taka, siaka i owaka, do miejsca nasłonecznionych, zacienionych, na ziemię o różnych parametrach i na wszystkie okazje.

To wymusiło na nas zainteresowanie się tematem. No i kiedy lekko się wgryzłyśmy, po kilku lekturach wiedziałyśmy już, że trawnik to w zasadzie zakłada się dla swoich dzieci (a może wnuków? nie pamiętam). W sensie że to takie poważne przedsięwzięcie. Zasiać, przyciąć, odrośnie, przyciąć, dosiać, przyciąć, zakorzenia się, przyciąć…

Chwileczkę!

My tylko chciałyśmy posiać trawę na obszarze paru metrów! I os samej tej malutkiej zachcianki człowiek dowiaduje się, że to dla wnuków, poważna sprawa.

I widzicie, tak jest z wieloma przedsięwzięciami i czynnościami.

Ogolić nogi? Maszynką w trzy sekundy? Aaaaa… może by kupić od razu profesjonalny sprzęt do depilacji laserowej przeznaczony do salonów kosmetycznych?

Paznokcie? Też profesjonalnie.

Sport uprawiać? No spoko, tylko wiesz: buty odpowiednie, strój oddychający, dieta. Białko, pamiętaj! Przed jedz to, a po tamto. Nie, wróć. Dwie godziny przed jesz to, godzinę przed takiego szejka…

Mamy dziś ogromny dostęp do wiedzy.

I w naszych rękach jest to, by czasem (często) ją… olać. Nie zaglądać nawet. Chcesz mieć marchewki w ogródku – to sobie posiej. Nie wczytuj się, jak. Bo drugą stroną chęci bycia jak najlepszym jest… zaniechanie działania. Bo obawiasz się… bo wiesz, że nie dasz rady.

Możesz coś zrobić po prostu albo po mistrzowsku.

Ok, możesz sobie wybrać dziedzinę, w której będziesz mistrzem i specjalistą. Ale jedną. Bo fizycznie nie da się być perfekt wszystkim.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email:


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.