Nie możesz zmienić świata. I to jest ok - blog Pani Strzelec - minimalizm, slow life, swiadome zycie, antykonsumpcjonizm
beata pawlikowska miedzy swiatami poleca Pani Strzelec

Przeczytałam. Zmieniła mnie

Dostrzegasz w naszym świecie wiele spraw, które są niesprawiedliwe, powinny być zabronione lub zorganizowane w inny sposób? Jest ich pełno. Nabywasz wiedzę lub doświadczasz jakichś faktów. Pytasz siebie, jak mógłbyś to zmienić. Niestety, często odpowiedź brzmi: nie możesz zmienić świata. I zaakceptuj to, żeby uniknąć zniszczenia siebie samego – a jesteś piękną, wrażliwą istotą.

Są dwie drogi radzenia sobie ze złem świata

Możesz zacząć z nim walczyć

Zostać aktywistą, działać w polityce, pisać pisma do instytucji, organizować protesty. Przeciwko złemu i głupiemu prawu, przeciwko pryskaniu naszego jedzenia pestycydami, przeciwko aspartamowi w naszym jedzeniu.

Ale to jest próba walki z czymś taaaak wielkim. Jakbyś buntował się przeciwko istnieniu Mount Everestu.

Widzę tak wiele niesprawiedliwych i krzywdzących działań w naszym świecie. Ale żeby uniknąć utonięcia w pesymizmie i depresji, wybrałam inną drogę:

Możesz traktować to jak pogodę

Nie mam wpływu na to, jaka dzisiaj jest pogoda, ale też nie jęczę cały czas z jej powodu. Dostrzegam fakty i robię to, co zaplanowałam na ten dzień. Patrzę w ten sposób na politykę, globalną produkcje jedzenia napakowanego chemią i na sprawę chemitrails. Te wszystkie rzeczy są tak wiele większe ode mnie.

Zachęcam cię do życia takiego życia, o jakim marzysz. Prawdopodobnie jest to życie, jakiego życzysz każdemu.

To nie jest łatwe podejście. Oto czego wymaga:

Nie kupuj nowego plastikowego, poliestrowego ani elektronicznego badziewia. Będąc świadomym, że inni ludzie nadal co trzy miesiące będą updatowali swoje gadżety i szafy. Będąc świadomym, że producenci wyprodukują tą samą ilość badziewia, niezależnie czy ty (i kilku ludzi podobnych do nas)

beata pawlikowska miedzy swiatami poleca Pani Strzelec

Przeczytałam. Zmieniła mnie

przestanie je kupować, czy nie.

Nie spędzaj czasu w sklepach, pozwalając reklamom kusić siebie: Nie mam tego wprawdzie na swojej liście, ale ten batonik w promocji, opakowany w tyle plastiku byłby sprawiedliwą nagrodą za mój okropny / trudny / bardzo owocny dzień.

Szanuj siebie (ciało, umysł i duszę) i nie pracuj w nocy, nawet jeśli reszta ludzkości nadal będzie siebie eksploatowała.

Pozwól sobie być szczęśliwym, zdrowym. Pozwól sobie oddychać. Na świeżym powietrzu. Pozwól sobie zrezygnować ze społecznych schematów. Pozwól sobie przytulać się do swoich bliskich. Pozwól sobie żyć.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: