Mężczyzna nie zrobi Ci Domu. Ani nawet domu

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Mężczyźni i kobiety mają ze względu na płeć określone predyspozycje. Nie różnimy się całkowicie, ale w 80% pewnie tak.

Budowa mózgu, odbieranie zmysłowe – nauka potwierdza ze się różnimy i pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Także predyspozycje.

I po co na siłę… wciskać mężczyznę w kobiece a kobietę w męskie? Dla jakiejś politycznej idei-ideuni, dla społecznego eksperymentu?

Co roku na początku września sherujecie na fb historię o tym, jak to szkoła jest głupia, bo ona kaczce każe uczyć się skakać, a kangurowi pływać, a rybie fruwać i po tych treningach nie dość, że kaczka nie będzie skakać jak kangur dobrze, to jeszcze się tak uszkodzi, że i pływać będzie jak inwalidka. Trafia to do Was, podajecie dalej.

A kurna we własnym domu sobie i drugiej połówce chcecie to serwować i udowadniać, że Ty zrobisz się Panią Zarządu Czytającą Analizy i twardo negocjującą a on pójdzie na macierzyński, i zupki, kupki, sprzątanie, i ciuszki dzieciom dobierze, i ich nie zgubi w sklepie, i będzie wiedział gdzie Ty położyłaś klucze?

Tak, facet nie nadaje się do robienia domu w takim stopniu jak kobieta.

Nie, kobiecie nie służy zapier z siłowni na spotkanie zarządu w połowie okresu z tamponem i w białych obcisłych spodniach.

Halo puk puk dzyń dzyń.

Bycie kontrkulturową w minimalizmie już mi widocznie spowszedniało. Jadziemy dalej i wsadzimy kobity z powrotem do kuchni dwukropek de dwukropek de. Średnik zamknij nawias.

Czy to jest wyłącznie głupie? To wsadzanie kobiet do pieluch? To jest tak głupie jak ruchy slow life, slow road (robione przez dużą markę nawet), jak wakacje na wyspie bez zasięgu telefonicznego i internetu. Jest w tym sens i wartość.

Nie mówię nie korzystać z nowych możliwości. Korzystać. Wykorzystywać je, używać gdy potrzeba. Ale nie nużać się w tym.

Tak, chciałabym powoli uruchamiać tu strefę docenienia Domu, strefę umiejscowienia Kobiety w kobiecym a Mężczyzny w męskim, dla ich najwyższej korzyści, najlepszego samopoczucia i najpiękniejszego tańca.


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.