Lutowe czytanki z mocą - blog o minimalizmie Pani Strzelec

Oto artykuły, które przeczytałam w lutym i do których chcę wracać:

Artykuły

What I’ve Learned in 10 Years of Zen Habits, Leo Babauta, autor bloga zehhabits.net

O tym, jak bardzo człowiek może się zmienić w ciągu dziesięciu lat. I ile zmian może pociągnąć za sobą jeden wybór, jedno działanie.

Dla tych, którzy nie znają autora: Leo to jeden z guru minimalizmu na świecie i świetny człowiek – bardzo go lubię.

Nie musisz być taka idealna, Marianna z bloga marilabo.pl

Krótko i na trafnym przykładzie o czymś bardzo ważnym!

Jak zmienić swoje życie, czyli wspomnienia z zaczarowanego lasu, Dorota z bloga witajslonce.pl

Oddać życiu prowadzenie. Dorota opisuje pewien mechanizm, który dla mnie jest definicją życia slow life. O tym, jak zmieniać życie, jak realizować marzenia, dążyć do celu… beznaciskowo.

Książki

Greg McKeown Esencjalista

Esencjalizm znałam do tej pory z obszernych wywiadów z Gregiem – teraz zorientowałam się, że jest ebook po polsku. Warto. Jeśli idziesz ścieżką minimalizmu, wiele z omawianych spraw będzie ci już znanych, ale nie wszystkie.

Brad Stone Jeff Bezos i era Amazona

Od czasu do czasu lubię władować w siebie jakąś historię jakiegoś człowieka sukcesu. Szkoda, że niemal wszyscy to… mężczyźni.

MJ DeMarco Fastlane milionera

Zupełnie sensownie o finansach osobistych. Bez czarowania się, bez magii kupowania czerwonych butów dla wzbogacenia się, ale też bez wymogu bycia drugim Bezosem czy innym pracusiem i geniusiem. Było warto przeczytać.

Beata Pawlikowska Moje zdrowe przepisy

O kuchni pięciu żywiołów napisane tak pięknie, że weszłabym w to, gdybym tylko była przekonana do gotowanego jedzenia. Uwielbiam Beatę Pawlikowską za to, że jest tu normalnym człowiekiem, kobietą z krwi i kości. Pisze, że nie ma czasu na kilkugodzinne pichcenie każdego dnia. Że nie chce się jej sprzątać. Dlatego opracowała dla siebie posiłki, przy których brudzi jeden garnek, jedną łyżkę i jeden talerz. Uwielbiam takie postawienie sprawy! W kontrze do ą-ę przepisów z kilkunastoma ą-ę składnikami… Jeśli miałabym uprawiać sztukę dla sztuki, to bliżej mi do sztuk plastycznych niż do garów.

Wszystkie te książki macie szanse przeczytać za darmo w ramach 7-dniowego okresu próbnego w Legimi.


Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: