co kupuje matka minimalistka - raport marzec - Pani Strzelec blog

Co kupuje matka minimalistka? Marzec

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Oto jak niewiele potrzeba nam nowych przedmiotów, żeby sobie spokojnie dalej żyć.

Może i Ty przytulisz minimalizm i zaczniesz się łapać na tym, kiedy masz ochotę kupić nową rzecz tylko dlatego, że jest w sklepie, albo tylko dlatego, że masz kiepski humor?

Poniżej marcowe wydatki naszej czwórki, z pominięciem opłat za mieszkanie, ynternet, 2 telefony (Virgin rządzi nieprzerwanie), jedzenie i prywatne rzeczy Męża.

zakupy minimalistki – marzec

zużywalne

  • pasta do zębów dla dzieci bez fluoru. Parę miesięcy temu odeszli od kokosa.
  • paczka pampów. Już idą tylko jakieś dwa dziennie (jeden dziennie, jeden nocnie). Jak ja już chciałabym skończyć z tym tematem! Już nie karmię Młodszego, jeszcze by się do końca odpieluchował, to można by funcjonować jak dorośli, jak kumple. Dom bez dzidziusiów – moje marzenie :) Jeśli ktoś Ci mówi, że bobaski są słodkie, a duże dzieci duży kłopot, to… zatkaj uszy i chodź do mnie!
  • 5 podkładów na łóżko, na drzemki.
  • sól do zmywarki. Jako bardzo nie-perfekcyjna pani domu nie używałam jej przez prawie dwa lata :D No to tu odpokutowałam może za jednorazówki w innych tematach.
  • maszynka do golenia. Metalowa na żyletki jest spoko, ale jednak… przyjemniej obsługiwać się lekkim, nie-zimnym plastikiem.

nowe przedmioty

  • 2 kije do nauki jazdy na rowerze. Ponieważ poprzedni kij zgięłam (tak, na nowej diecie zyskałam skill wyginania metalu!), uznaliśmy, że są to produkty jednorazowe, że kolejny też się rozpadnie, więc nie będziemy płacić dwa razy za przesyłkę i od razu zaopatrzymy się w dwie sztuki. Nowe kije są jednak lepszej jakości. Uff.
  • spodnie dla Starszego.
  • bielizna dla Matki. Zaletą końca karmienia jest to, że w końcu mam w miarę ludzki rozmiar i mogę się zaopatrywać w normalnych sklepach, nawet tych ze śmiesznymi cenami.
  • patelnia. Ceramiczna, bo ponoć nie ma w niej tego problemu, który mają wszystkie zwane nieprzywierającymi: że po lekkim zadrapaniu powierzchni już wytwarza rakotwórcze fuje. Używa się jej fajnie, znaczy normalnie. Mi i nieprzywierające przywierały i spalały, więc w użytkowaniu nic się dla mnie nie zmieniło. Zawsze na spód leci masło klarowane lub dopiero od dwóch miesięcy stosowany w mym życiu smalec.

gifty

Były w tym miesiącu prezenty. Prezenty niezagracające, czyli zużywalne i przeżyciowe. Wiecie: jedzenie, kosmetyki, wspólnie spędzony czas na kawie, jedzeniu czy innych atrakcjach.

To wszystko. Żadnych zabawek, żadnych szalonych ciuchowych zdobyczy, żadnych pierdółek czy apgrejdów wystroju chałupy. Nuda.

Zobacz wszystkie raporty z cyklu Zakupy minimalistki.


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.