Jeśli cały świat jest zły, to może TY zrobiłbyś coś dobrego - blog Pani Strzelec, świadome życie

Nie ukrywam, że jako osobie, publikującej treści w internecie, przeszkadza mi zjawisko hejtu.

Dużo by pisać, ale nie chcę tworzyć księgi o samym zjawisku i jego głupocie.

Tylko jedna sprawa.

Internet to miejsce publiczne. Portale i blogi w większości nie są obwarowane hasłami czy płatnym dostępem. Wciąż jest dużo miejsc, gdzie możesz po prostu pójść.

W przestrzeni publicznej 3D jest ich coraz mniej. Gdzie pójdziesz za darmo? Nawet nie zawsze do parku.

Ale wróćmy do logiki hejtu.

Wejdźmy logiką hejtu do klubu.

Są różne kluby. Takie wiesz, z muzyką, czasem siedzeniami i piciem.

Idziesz jakąś ulicą, wchodzisz do klubu… Muzyka nie w twoim klimacie, wnętrze ci nie pasuje, a może towarzystwo nie takie, przy którym chciałbyś spędzić czas. I co?

Idziesz prosto do kierownika klubu i mówisz mu, że kitowa muzyka, sufit w złym kolorze i za niski, a w ogóle to słychać jak rury szumią przy toalecie. A w ogóle to kierownik ma zły kolor włosów.

Ktoś tak robi?

Zdrowy psychicznie człowiek po prostu wychodzi z klubu, który mu nie odpowiada i idzie na poszukiwania czegoś w swoim guście.

Albo idziesz do kawiarni spotkać się z koleżanką, droga Aniu Witecka maupa dżimajl kom (to ja nie jestem anonimowa w ynternecie?!?!), idziesz, po prawej sklepy, po lewej sklepy i na wystawie spostrzegasz sukienkę, kompletnie nie w twoim guście, krój nie na ciebie, kolor który uwypukla wszystkie wady twojej cery.

Wchodzisz do tego sklepu i jeśli dorwiesz kierownika – rzucasz mu prosto w twarz, że sklep kijowy, że to wcale nie jest sklep z ubraniami, bo tego nosić się nie da, a w ogóle to to nie jest sukienka, bo nie jest, bo ty tak uważasz, kafelki dwa krzywo lekko ułożone w tamtym lewym kącie, zły kolor parawanów w przymierzalniach, dlaczego w ogóle macie otwarte od dziewiątej…

Drogi hejterze, drogi dziadygo, drogi śmierdzący leniu, drogi słodki Łukaszu Kosakowski lat 20, który piszesz do sklepów

Mam pytanie. Muszę go mieć na jutro max do 18 bo jadę do dziewczyny i to ma być prezent. Czy jeśli wyślę Pani, Panu przelew i wyślę potwierdzenie na maila to będę mógł go jutro odebrać? To bardzo ważne nie wypłacę tyle bo mam limit ale przelew mogę zrobić. Proszę o odpowiedź w miarę możliwości szybką. Pozdrawiam

/Napisane w piątek wieczorem. Jeśli masz, dziadygo 2700 na zakupy, to masz też piątaka na przelew ekspres, ha!/

/I potem takie ludzie próbujo podrabiać potwierdzenia przelewów… I to tak bardzo nieynteligentnie. Czcionki nie te i krzywo wklejone. A policji się nie chce zajmować fałszowaniem dokumentów./

Drogi Łukaszu,

Poprowadź taki sklep.

Napisz lepszego bloga.

Przekaż więcej informacji.

Zrób wszystko lepiej.

Pokaż, że można sklep/bloga/książkę/kawiarnię/samochód/kubek/kieckę zrobić lepiej.

Wciąż pamiętając, że każdy sklep, każdy blog, kawiarnia i inne miejsce są przeznaczone dla pewnego typu ludzi. Może ta książka, ten sprzęt i tamta siłownia po prostu nie są dla ciebie?

Buty nr 42 nie są beznadziejne, za duże, za luźne, spadające, do niczego. Po prostu nie są dla mnie. Nie opluwam ich twórcy, tylko szukam innych, 35.

Napisz bloga dla siebie. Takiego najboskszego.

TAAAKIEGO bloga, że cały świat padnie!

Ale nie. – Mógłbym, gdybym chciał. – No. To. Pokaż!


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: