Jak być alternatywą i żyć z harmonii ze społeczeństwem

Jak być alternatywą i przy tym żyć w harmonii z ludźmi?

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Oj, niełatwo jest robić nawet małą rzecz inaczej niż wszyscy. To znaczy robić łatwo, ale słuchać osądów – niemiło. Jeśli decydujesz się żyć po swojemu i powiedzmy myjesz okna octem, a nie chemią z perfumem, możesz na przykład dowiedzieć się, że pewnie i siebie octem myjesz. Dlatego mimo, że bardzo chcę tu pisać, to bardzo sama siebie przed publikacją treści chronię.

A życie alternatywne fajne jest. Czy to przetworzonego nie jesz, czy nie jadasz śniadań, czy śmieci nie robisz, czy marchewki sam hodujesz bez usuwania chwastów, czy nie kupujesz świeczek, czy nie masz firanek, czy zmywasz naczynia rękami, czy chcesz być ze swoimi małymi dziećmi, czy traktujesz samochód jako narzędzie, czy kochasz włosy na nogach, czy wierzysz w CośtamCośtam, czy jesteś non stop w podróży, czy traktujesz swą skórę tylko naturalnymi czarami, czy nie głosujesz, czy nie walczysz jak cośtam o umowę o pracę, czy wierzysz, że fale elektromagnetyczne nam szkodzą… Fajnie jest tam, gdzie idziesz, jeśli sam to dla siebie wybierasz.

Jak nie zostać przy tym zjedzonym przez osystemowaną resztę świata?

1. Nie mów o swojej alternatywności do wszystkich.

Wszyscy są bardzo niegotowi. Wierzą w schemat, nie ruszaj ich. Noś swoje włosy pod spodniami, nie wymieniaj auta bo drugie dziecko, noś tylko bawelnę, kompostuj, ściółkuj, mantruj, czytaj, smaruj się jadalnymi olejami albo nawet nie.

Rozumiem, że daje ci to radość, więc się raduj.

Nie psuj sobie radości prawdopodobnymi efektami tego, gdybyś walił alternatywą swą innych po oczach i zamawiał koszulki z napisami, i nosił je.

Żyj sobie w takim szczęściu i z takim uśmiechem, aż inni zaczną podpytywać cię, skąd to i jak to.

2. A jeśli chcesz mówić zanim ktoś zapyta, to znajdź ludzi podobnie myślących i otwartych. Tych bez sztywnych zasad, które chcieliby calemu światu narzucić. Tych, którzy próbują żyć po swojemu, robić rzeczy inaczej niż mówi schemat. Gadaj z nimi i do nich. Zaczerpniesz od nich siły. Dostaniesz tę otuchę, że nie jesteś sam i że nie kwalifikujesz się do psychiatryka.

Z uściskami dla każdego Nieschematycznego z osobna. Wiem, że tam jesteś :)

Bloglovin

Jak żyć po swojemu i w harmonii ze społeczeństwem Jak być alternatywą i żyć z harmonii ze społeczeństwem


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.