Idealny kamper dla mnie - Pani Strzelec - blog o świadomym życiu, minimalizm, slow life, ekologia, podróże, oszczędzanie, życie poza schematem

Wiecie już, że marzą mi się długie podróże kamperem (tu uświadomiony bloger wstawiłby linka dla większej miłości od gugla, a mi się nie chce). Spędziłam już trochę czasu na poszukiwaniu samochodu idealnego, czytaniu porad dla kamperów. Dzisiaj częściowo dla własnej pamięci przedstawiam, co do tej pory ustaliłam.

Zasadą moją jest poszukiwanie samochodu i ekwipunku, zawierających to, co dla mnie niezbędne, a nie zawierających wszystko. Chcę takie myślenie rozprzestrzenić też na inne dziedziny życia. Chodzi o to, że jeśli używasz telefonu do dzwonienia i chcesz kupić najlepszy dla siebie telefon, to nie kupuj iPhone 6 Plus 128 GB. Recenzje mówią, że jest najlepszy. Ja wolę kupić coś dla swoich potrzeb, nie dla tabelek ze specyfikacjami, chociaż reklama robi swoje.

Czytam o cechach samochodu i sugerowanych elementach wyposażenia. Ale na swojej liście cech niezbędnych wpisuję to, czego ja w moim odczuciu potrzebuję. Pojadę z normalnymi ręcznikami i bez noża szwajcarskiego, a jeśli w czasie podróży odczuję brak ręczników szybkoschnących i lepszego noża, wtedy zaplanuję zakup.

Przechodząc do meritum, cechy idealnego kampera:

  • zarejestrowany na minimum 3 osoby,
  • waga z załadunkiem do 3,5 tony,
  • z klimatyzacją,
  • diesel,
  • umożliwiający ładowanie mojej elektroniki,
  • mieszczący dużo wody.

Pozostaje pytanie: czy z napędem na cztery koła?

Nie rozwiązałam też kwestii łazienki. Najlepsze motorhołmy mają ubikację, ale najlepsi podróżnicy sugerują z niej nie korzystać, bo cuchnie. I co teraz? Prysznic, ubikacja, okres…?

Może ktoś ma doświadczenie w cygańskim życiu?

Ku pamięci:

11 Cechy idealnego kampera - blog Pani Strzelec o świadomym życiu


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: