Pani Strzelec Eksperyment czterech blogerek i twoj. Eksperymentujesz. Proste zycie, minimalizm, slow life, swiadome zycie

Nie masz czasem wrażenia, że czas pędzi niczym maratończyk? Wbrew własnej woli, jak śliwka w kompot, wpadłeś w wyścig szczurów i nie wiesz, jak się z niego wypisać?

Nie odnosisz wrażenia, że twoje życie to codzienna, prowadząca donikąd, a może do chronicznego zmęczenia i niezadowolenia pogoń za… nie wiadomo czym?

Kolejny raz kupiłeś buty, które po dwóch miesiącach się rozlatują?

Kolor spiera się z twoich ubrań po trzech praniach?

A może dowiedziałeś się właśnie, że kolejnej zepsutej rzeczy nie opłaca się naprawiać? Że taniej wyjdzie, jeśli kupisz nową?

Nie zastanawia cię panująca w otoczeniu mania kupowania? Nie masz wrażenia, że naszym życiem sterują producenci i rzesze zatrudnionych przez nich marketingowców, którzy stale chcą nam sprzedać… cokolwiek?

Irytuje cię ilość i głupota informacji, jakimi raczą cię media, billboardy, własna skrzynka pocztowa?

Dostrzegasz coraz większe ilości śmieci, które codziennie produkujesz w swoim domu? Marnujesz sterty jedzenia, w pełnej świadomości, że gdzieś tam w oddali masa ludzi głoduje? A może po każdym posiłku w twoim koszu ląduje kilka(naście) plastikowych opakowań?

A może denerwuje cię permanentny chaos i napływ rzeczy do twojego domu?

Czy nie masz wrażenia, że świat zwariował?

I, że mógłby się choć na chwilę zatrzymać? I że jakby się zatrzymał, to byłby zaskoczony? I już nie chciałby tak pędzić?

Chcesz się dowiedzieć czegoś o sobie samym?

Chcesz zmienić na lepsze świat, w którym żyjesz?

Masz pomysł od czego zacząć?

Co powiesz na to, aby zmienianie świata rozpocząć od siebie?

Od swojego prywatnego, małego świata? Co powiesz na to aby zwolnić, przemyśleć pewne aspekty swojej codzienności i zacząć żyć bardziej świadomie?

Jeśli chcesz, możemy to zrobić razem!

Eksperymentujesz? Eksperyment 4 blogerek

Wspólnie z Julią z nanowosmieci.pl, Kasią z ograniczamsie.com i Mirą z olafasola.pl chcemy Cię dziś zaprosić do eksperymentowania!

Zadanie jest proste:

Proponujemy jeden temat w miesiącu. Jedną dziedzinę życia, której przez cztery tygodnie będziemy się pilnie przyglądać, nad którą w danym miesiącu będziemy wspólnie pracować! Od Ciebie zależy co poprawiasz, w jaki sposób ulepszasz, gdzie robisz przemeblowanie, co dodajesz, z czego zrezygnujesz! I najważniejsze – co zostaje na stałe w Twojej codzienności!

Motywujemy się nawzajem do działania, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczenia i co najważniejsze: wspólnie zmieniamy rzeczywistość!

Co Ty na to?

Temat pierwszy to…

Elektronika – świadome korzystanie z wynalazków współczesności.

To będzie nasze zadanie na wrzesień. Moja perspektywa na przeładowanie naszego życia informacjami i ekranami oraz propozycje, jak radzić sobie z nadmiarem w tym temacie – już w niedzielę.

Spis wszystkich podjętych do tej pory tematów i eksperymentów w ramach nich:

– Elektronika – świadome korzystanie z wynalazków współczesności. I moja dieta informacyjna. Oraz podsumowanie eksperymentu.

– Idea zero waste i moje doświadczenia z pieluchami wielorazowymi. Oraz podsumowanie eksperymentu.

– Aktywność fizyczna i moja troska o zdrowe i piękne plecy. Oraz podsumowanie eksperymentu.

– Bojkot dużych sklepów – moje dlaczego, jak i punkty problematyczne.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: