Dom w slow life

Jeszcze kilka miesięcy temu planowałam remont – uczynienie z mieszkania swojego gniazdka. Jak najbardziej idealnego i z moim podpisem. Wiem, że wtedy wmówiłam sobie, że pragnienia, marzenia, ambicje i wartości innych są moimi.

Na szczęście Los pomógł mi wrócić do siebie przed wydaniem dużych pieniędzy na coś, czego nie chcę.

Dzisiaj neguję dom. Nie chcę zapuszczać korzeni. Czy ludzie nie są głupi, marudząc na politykę i mrozy? Czy ludzie nie są głupi, nie wędrując za najlepszym dla siebie klimatem lub systemem państwa?

Przedmioty, których potrzebuje do życia wymieniłam w tekście Których przedmiotów potrzebujemy? Poza tym ważna jest możliwość skorzystania z toalety, umycia się, schowania przed deszczem, słońcem i zimnem.

Ale czy to wszystko można mieć jedynie w domu? Czy trzeba posiadać lub wynajmować latami tę samą, określoną, dużą kupę cegieł czy betonu, przetykaną kablami i rurami, tylko moją i osobistą, jedną, porządną i wracać do niej po każdym dniu?

Cyganie, obozy wędrowne, survivalowcy, digital nomads i emeryci w motorhome’ach, karawanach, kampervanach, kamperach, kumple w solidnych terenówkach z namiotami, rodziny w autobusach i backpackerzy.

Ja w sercu jestem wolnym dzikusem, entuzjastą i leniem. Bliżej mi do państwa z akapitu wyżej niż do emocjonowała się tym, czy klatka jest dobrze sprzątana, czego chce sąsiad, co on robi oraz że zrobiono parking/ nie zrobiono parkingu.

Ja ruszę w drogę bardziej dosłowna niż przeprowadzki co dwa lata. Jeszcze chwila zbierania środków, jeszcze chwila porządkowania spraw, jeszcze chwila zdejmowania z nas (bo postanowiłam iść przez życie w towarzystwie) schematów tego co normalne.

Ruszę albo się uduszę. I wiem, że Los (czy inna Bozia) mnie nie zostawi. Po pierwszych miesiącach dezorientacji, może nawet żałowania decyzji, pani Panika nas opuści, a jej miejsce zajmie Spokój i Wolność.

A dom… wsadźcie sobie… miedzy bajki… o byciu idealną mamą, doskonałym gospodarzem i porządnym obywatelem.

Ku pamięci:

26 Negacja wartości domu - blog Pani Strzelec, lifestyle minimalistki i świadome życie, slow life

I jeszcze coś dla samotnych podróżników, którym pasuje wylot z Polski: http://modlinparking.pl/.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: