Do czego mysmy sie doprowadzili - blog Pani Strzelec o zyciu swiadomym - Copy

Czytam Coaching. Artykuł Jak wyzwolić pewność siebie Aleksandry Boćkowskiej. I taki fragment:

W zarządzie sami mężczyźni, ona nie jest nikim ważnym. Aż pewnego dnia szef prosi ją, by zastąpiła go na spotkaniu z kierownikami wysokiego szczebla. Najpierw panika, bo przecież nie wie, co ma powiedzieć. Nie była nawet wcześniej na piętrze, gdzie oni urzędują.

Albo:

Dabbie Storey, dyrektor ds. różnorodności w firmie AT&T, mawia: „Od początku kariery nogi mam cały czas jak z waty”. Podobno najlepszym na to sposobem jest nosić spódnicę na tyle długą, by nie było widać, jak trzęsą się kolana.

Ludzie, widzicie to?!

Ludzie pną się po szczeblach kariery. Zajmują stanowiska. Są dyrektorami ds. różnorodności. Mają pozycje. Które muszą utrzymać. Pokazać się. Machnąć władzą. Negocjować. Egzekwować. Prezentować się. Ścierać. Walczyć na garnitury, szpilki, buty, wyprostowane plecy, pewny wzrok, władcze gesty i pewność siebie.

Nakładamy na siebie te maski,

wcielamy się w role, stajemy naprzeciw siebie. Oddajemy siebie chorym gierkom, które tylko wyzwalają stres w absolutnie chorych ilościach. Trzęsące się nogi dzień w dzień? Łamiący się ze zdenerwowania głos? Jeśli tak wygląda twoja rzeczywistość, to rzuć to. Zobacz, co sobie robisz. W imię czego?

No i stajemy naprzeciwko siebie,

napięci, drżący, na granicy utrzymania emocji i władz umysłowych… Po co? By drugiego zgnoić? By pokazać mu jego miejsce? By wynegocjować lepsze warunki?

Daliśmy się wciągnąć w jakąś chorą grę. Nie naszą. Nieludzką.

A jesteśmy ludźmi. Każda pani w szpilkach, garsonce z idealnymi paznokciami i odpowiednią torebką. Każdy wsadzony w garnitur, ramy i rolę wyprostowany, spocony pan. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy potrzeby inne niż te gierki, inne niż zgodność w formularzach, inne niż pisanie procedur pisania maili z i tak nikogo nieinteresującą treścią.

Daliśmy się wrobić w nogi z waty dla różnych, sprzedawanych nam od szkoły idei.

Tymczasem potrzebujemy dobrego jedzenia, dobrego snu, przyjaciół, dotyku, słońca, pracy fizycznej, zachwytu nad światem i zabawy.


co czyta pani strzelec

Otrzymuj email o publikacji nowych artykułów.
Wpisz swój adres email: