Mówił mi Mąż…, czyli wróćmy do PRLu

Strona zawiera linki afiliacyjne.

Mówił mi Mąż, że od niedługo bydzie pińcat plus na pierwsze dziecko. Wcześniej państwo Cię pieściło, jeśli mnożyłeś się bardziej, przynajmniej zachowując przyrost naturalny na poziomie zero (że po dwóch dorosłych pozostaje dwoje dzieci). Teraz będzie miziało wszystkich równo.

I Mąż mój mówi dalej, że niedługo to bendo dawać za ciążę.

No si. Łi. Logiczne. Taki jest kierunek.

To ja ciągnę dalej, że potem byndo dawać za ślub. Ach, nawet nie wiecie, ile związków partnerskich, tak wierzących, że oni nie potrzebują papierka, skusiłoby się na ten papierek o nominale 500?

Można by jeszcze wprowadzić cuś takiego, co zwiększyłoby bezdyskusyjnie zatrudnienie (urzędników tfu tfu), mianowicie, że hajs byłby nie za sam papierek śluba, ale do papierku śluba trzeba by podpisać też papier, że po katolicku otwarci na potomstwo są i będą się starać.

I wtedy jeśli jednakowoż ciąży nie będzie, czeba się będzie stawiać raz w miesiącu, podpisując, że och, tak, nie robimy antykoncepcji, och, tak, staramy się i będziemy się starać. Tak jak chodzą ludziska do urzędu pracy, podpisując, że nie robią na czarno i że się starają. O, zrobiliby od razu panie doradców, co by doradzały wg państwowych instrukcji, jak te dzieci robić i wysyłałyby na szkolenia.

I w ten oto sposób masz, człowieku, bykowe. Podatek od bycia kawalerem, który obowiązywał za komuny.

I w ten oto sposób pan Kaczyński, jak każdy – tęskniący za czasami swojej młodości, tę młodość sobie wstawi, wgwałci ją w nasz, współczesny świat.

Mamy bykowe, mamy żłobki i nowe place zabaw, bo jakiś tam przychówek jest, mamy kobiety u traktorów (bo czeba żeby pracowały) i mamy wyrabianie 300% normy, które idzie w pi… do Związku Radzieckiego do bogatszych i mądrzejszych krajów. (Jakbyś jeszcze nie wiedział, wielkie zagraniczne korporacje, w tym każdy supermarket, bank i tak dalej, mają u nas preferencyjne warunki odnośnie np. zakupu/dzierżawy gruntów czy podatków, a polski przedsiębiorca tych warunków sprzyjających nie ma). I macie przewożenie dobrego mięsa od chłopa pod posadzką fiata, bo to nielegalne mienso mieć z zabitej poza państwowym obiegem świni.

Także teges. Wywieście flagę na czeciego maja.


Jeśli lubisz moje teksty, zapisz się na otrzymywanie info o nowych na maila.
A jeśli uwielbiasz moje teksty, kup mi ciastko.