About

Mam na imię Ula.

Jestem kobietą, mamą, żoną i nie tylko. Zodiakalnym Strzelcem.

Witam Cię na moim blogu!

Moim marzeniem jest spokojne życie. Takie, w którym mam czas zdrowo zjeść i wyspać się. Wierzę, że takie życie jest możliwe. Nawet jeśli jesteś pracującą mamą. Powoli wprowadzam do swojego życia zmiany, które do tego celu prowadzą.

Blog

Bloga Pani Strzelec stworzyłam jako zapis zmian w moim życiu po to, byś mógł skorzystać z moich wskazówek, przejść przetartym przeze mnie szlakiem i żyć szczęśliwe życie, nie tracąc energii na wyważanie otwartych przeze mnie drzwi.

 Zmiany w moim życiu przyniósł MINIMALIZM. Zmniejszył liczbę rzeczy, za które jestem odpowiedzialna, zwiększył moje oszczędności, dał wolny czas.

Zmiany w moim życiu przyniosło przyzwolenie sobie na POWOLNOŚĆSLOW LIFE. Ograniczyłam stres, bo swoją listę zadań z takiej dążącej do ideału przekonstruowałam w zupełnie realną.

MACIERZYŃSTWO przyniosło tyle zmian, jakby ktoś kopnął mnie w tyłek tak mocno, że wylądowałam na innej planecie: gdzie atmosfera ma inny skład, istoty porozumiewają się innym językiem, wszystko jest inne i nijak nie chce współgrać z poprzednim życiem.

Macierzyństwo przede wszystkim przeniosło moje priorytety ze sfery deklaracji w sferę realizowania ich w codzienności. TY TEŻ TO ZRÓB.

Macierzyństwo wrzuciło mnie ostatecznie w garnek, do którego wcześniej zaglądałam i z którego wąchałam – teraz jestem w środku i uczę się w nim pływać. A jest to garnek zdrowego odżywiania się i ekologii. Bo macierzyństwo to odpowiedzialność za drugiego człowieka. Czyli ogromna odpowiedzialność.

Kim nie jestem?

Autorytetem. Jeśli się ze mną zgadzasz w wielu kwestiach – super. Ale nadal używaj swojego mózgu, myśl samodzielnie.

Mogę się mylić.

Ty możesz być na innym etapie drogi niż ja (o ile w ogóle jesteśmy na podobnej drodze). Możesz być sporo za mną i przez to pewnych spraw zupełnie nie rozumieć albo nawet sobie nie wyobrażać. A może jesteś o wiele kroków dalej niż ja, więc moje myśli wydają ci się naiwne lub płytkie.

Myśl sam.

Mogę się mylić.

A mogę po prostu pisać coś dla samej frajdy składania słów i myśli.

 Ten blog to przede wszystkim wynikające z praktyki życiowe porady i zasady w tematach kupowania, zdrowia, natury, dobierania ubrań, znajdowania balansu między życiem online i offline. Nazywam to świadomym życiem.

W tych tematach na blogu Pani Strzelec napisałam ponad 150 artykułów.


Blog Pani Strzelec wymieniany jest w spisach polskich blogów z zakresu minimalizmu i prostego życia, a także włączony do inicjatywy podcytatem.pl.

W mediach

Wysprzątaj i żyj szczęśliwie! – rozmowa z Moniką Głuską-Durenkamp dla magazynu Allegro.


Otrzymuj email o publikacji nowych tekstów Pani Strzelec.
Wpisz swój adres email:

– śledź bloga na FB, G+ lub Twitterze.


Pani Strzelec is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to amazon.com.